Kiedy Iga Świątek gra Ćwierćfinał WTA Dubaj O której godzinie gra Iga Świątek jutro z Qinwen Zheng

i

Autor: AP Kiedy Iga Świątek gra Ćwierćfinał WTA Dubaj O której godzinie gra Iga Świątek jutro z Qinwen Zheng

WTA Dubaj

Kiedy gra Iga Świątek WTA Dubaj O której godzinie gra Iga Świątek dzisiaj ćwierćfinał z Qinwen Zheng?

2024-02-22 11:29

Iga Świątek już dzisiaj zagra w ćwierćfinale turnieju WTA w Dubaju, a jej rywalką będzie Chinka Qinwen Zheng, finalistka Australian Open. To szósty mecz Świątek - Zheng, a Polka wygrała wszystkie poprzednie. Iga Świątek po triumfie w Katarze wygrywa kolejne mecze, teraz pokonała 6:1, 6:4 Elinę Switolinę, rewanżując się Ukraince za porażkę w ubiegłorocznym Wimbledonie. Sprawdź, kiedy i o której gra Iga Świątek dzisiaj z Qinwen Zheng w ćwierćfinale WTA w Dubaju.

Iga Świątek już dzisiaj zagra z Qinwen Zheng w 1/4 finału turnieju WTA w Dubaju. Chinka wczoraj pokonała 6:3, 6:2 Rosjankę Anastazję Potapową. Polka awans do ćwierćfinału wywalczyła po zwycięstwie 6:1, 6:4 nad Ukrainką Eliną Switoliną. - Na pewno zagrałam lepiej niż wczoraj. Wyciągnęłam wnioski - powiedziała liderka rankingu. Rok temu Iga Świątek doszła w Dubaju aż do finału. Uległa w nim 4:6, 2:6 Barborze Krejcikovej. Iga Świątek przed turniejem w Dubaju wygrała turniej w Dausze. Teraz ma szansę skompletować pustynny dublet w Zatoce Perskiej.

Kiedy gra Iga Świątek w ćwierćfinale WTA Dubaj O której gra Iga Świątek dzisiaj z Qinwen Zheng

Iga Świątek i Qinwen Zheng grały ze sobą pięć razy. Polka wygrała wszystkie te spotkania. Ostatnio rozbiła Chinkę 6:2, 6:3 na początku tego sezonu w United Cup. - Grałam z Qinwen niedawno w United Cup, ale warunki tutaj są zupełnie inne. Muszę skupić się na swoim tenisie i grać proaktywnie. Jeżeli mi się to uda, powinno być dobrze - stwierdziłą Iga. Qinwen Zheng zaraz po United Cup odniosła życiowy sukces, dochodząc do finału Australian Open. Trzeba jednak pamiętać o tym, że drabinka ułożyła jej się znakomicie. Zheng zajmuje obecnie 7. miejsce. Tenisistka z Azji ma 21 lat i 178 cm wzrostu.

Iga Świątek przyznała, że przed turniejami w Zatoce Perskiej nie czuła się pewnie. Spory wpływ miała pewnie na to przykra porażka w Australian Open. Liderka rankingu w Dubaju ma szansę zbudować dużą przewagę nad Aryną Sabalenką. Białorusinka odpadła już po pierwszym meczu, przegrywając 7:6, 3:6, 0:6 z Chorwatką Donną Vekić. Odpadła też niestety Magdalena Fręch. W 3. rundzie po zaciętym meczu uległa 6:7, 6:3, 4:6 Jelenie Rybakinie.

Iga Świątek - Qinwen Zheng Kiedy mecz? O której godzinie gra Iga Świątek w 1/4 finału WTA Dubaj

Mecz Iga Świątek - Qinwen Zheng w 1/4 finału turnieju WTA w Dubaju zostanie rozegrany w czwartek 22 lutego 2024. Początek ćwierćfinału Świątek - Zheng o godzinie 16 polskiego czasu. Transmisje TV z turnieju WTA w Dubaju na antenie Canal+ Sport.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 25
Ile lat skończyła w maju 2023 roku Iga Świątek?
Iga Świątek walczy w Dubaju
Listen on Spreaker.
Najnowsze