Rosyjska flaga podczas meczu Australian Open

i

Autor: Screen z transmisji telewizyjnej Rosyjska flaga podczas meczu Australian Open

To nie miało prawa się wydarzyć

Kompromitacja organizatorów Australian Open! Skandal podczas meczu Rosjanki z Ukrainką, obrzydliwa prowokacja

2023-01-16 19:33

Choć pierwszy turniej Wielkiego Szlema w 2023 roku dopiero się rozpoczął, niestety zdążyliśmy już być świadkami pierwszego, niemałego skandalu. Do takiego doszło podczas meczu gry pojedynczej kobiet, w którym Ukrainka Kateryna Baindl mierzyła się z Rosjanką Kamillą Rachimową. Podczas trwania meczu uwagę wielu osób zwróciła rosyjska flaga, która została zawieszona na trybunach. Nie ma wątpliwości, że jest to kompromitacja organizatorów.

Rosjanie i Białorusini dopuszczeni do gry, ale pod pewnymi warunkami

Niebawem od bestialskiego ataku Rosji na Ukrainę minie już rok. Walki wciąż zbierają krwawe żniwo, nie dziwi zatem, że sportowcy pochodzący z Rosji oraz wspierającej ją Białorusi są konsekwentnie eliminowani ze sportowej rywalizacji. Gest dobrej woli w ich kierunku wykonali jednak organizatorzy Australian Open, którzy zdecydowali się dopuścić do gry tenisistów i tenisistki z obu wymienionych państw. Warunek był jeden – będą oni rywalizowali jako sportowcy neutralni, bez flag narodowych. Wygląda jednak na to, że osoby decyzyjne dość szybko mogły pożałować swojej decyzji. Wszystko za sprawą niemałego skandalu, którego świadkami byliśmy już pierwszego dnia turnieju głównego.

Iga Świątek rozbroiła bomby Niemki Jule Niemeier! Polka w II rundzie Australian Open po ciężkim boju!

Rosyjska flaga na trybunach

Do całej sytuacji doszło podczas meczu pierwszej rundy, w którym Ukrainka Kateryna Baindl zmierzyła się z Kamillą Rachimową z Rosji. Ostatecznie górą była pierwsza z wymienionych zawodniczek, która po zaciętym, trzysetowym starciu zwyciężyła 7:5, 6:7, 6:1. Więcej niż o samym meczu mówi się jednak o rosyjskiej fladze, która w trakcie spotkania wisiała na trybunach. Biorąc pod uwagę, że było to zabronione, możemy mówić o sporej kompromitacji organizatorów. Miejmy jednak nadzieję, że w kolejnych dniach nie będziemy już świadkami podobnych obrazków.

Hubert Hurkacz pewnie rozbił pierwszego rywala w Australian Open. Pomóc mógł mu trening z wielkim mistrzem!

Ambasador interweniował

Głos w całej sprawie zdążył już także zabrać ambasador Ukrainy w Australii, Wasyl Myrosznyczenko. To on zwrócił uwagę na cały incydent, publikując stosowny wpis w mediach społecznościowych. "Zdecydowanie potępiam publiczne wywieszenie rosyjskiej flagi podczas dzisiejszego meczu ukraińskiej tenisistki Kateryny Baindl w Australian Open. Wzywam organizatorów do natychmiastowego egzekwowania polityki neutralnej flagi" – możemy przeczytać. Zdjęcia dotyczące zaistniałej sytuacji zamieściła także ukraińska federacja tenisowa.

Sonda
Czy z powodu wojny rosyjscy sportowcy powinni być wykluczeni ze startów?
Najnowsze