Novak Djoković

i

Autor: East News Novak Djoković

KORONAWIRUS w sporcie: Turniej Miami Open odwołany! ATP zawiesza tenisowy cykl na 6 tygodni!

2020-03-12 16:02

Najpierw odwołano turniej w Indian Wells, a teraz ogłoszono, że Miami Open też się nie odbędzie. To oczywiście w związku z epidemią koronawirusa. Na tym nie koniec! Władze ATP poinformowały właśnie, że tenisowy cykl został zawieszony na sześć tygodni.

Już wczoraj ojciec włoskiego tenisisty Fabio Fogniniego zdradził za pośrednictwem mediów społecznościowych, że drugi wielki marcowy turniej w USA - Miami Open (miał ruszyć 24 marca) - się nie odbędzie. Potwierdzenie mieliśmy w czwartek w oficjalnym komunikacie. Trwały intensywne rozmowy władz ATP i WTA (związki mężczyzn i kobiet). Dobrze poinformowani tenisowi dziennikarze donosili, że już kwestią czasu jest, kiedy zostanie ogłoszona decyzja o zawieszeniu całych rozgrywek. Jako pierwszy zrobił to związek ATP. Cykl turniejów przerwano na sześć tygodni. A to oznacza, że po odwołaniu imprez w Indian Wells i Miami Open tenisiści nie pograją również w Houston, Marakeszu, Monte Carlo, Barcelonie i Budapeszcie. Najwcześniej wrócą do rywalizacji pod koniec kwietnia. Wkrótce pewnie w ślady ATP pójdzie WTA czyli organizator rozgrywek kobiet.

Ukraińska tenisistka Dajana Jastremska (nr 25 WTA) na Instagramie zamieściła wideo, na którym w pośpiechu pakuje się i jedzie na lotnisko w Miami, bo pojawiły się informacje, że ruch lotniczy między Florydą a Ukrainą zostanie wstrzymany.

Dbaj o swoją odporność i tężyznę fizyczną! Zajrzyj na stronę sfd kod rabatowy i skorzystaj z okazji na witaminy, suplementy diety.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze