Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Legenda bezpośrednio o Idze Świątek. Uważa to za nieprawdopodobne, jedno zdanie wystarczyło

2022-05-21 17:01

Iga Świątek już niebawem rozpocznie walkę na drugim tegorocznym turnieju wielkoszlemowym. Roland Garros jest dla niej imprezą wyjątkową, bo to właśnie na paryskich kortach zaczęła pisać piękną historię w seniorskim tenisie. Teraz Polka jest główną faworytką do triumfu we French Open, a legenda tenisa, John McEnroe uważa, że brak triumfu Świątek może być sporą niespodzianką.

Można przecierać oczy ze zdumienia, gdy patrzy się na ostatnie dokonania Igi Świątek. Od dawna mówiło się, że Polka ma ogromny talent i potencjał, aby sięgać po największe laury, ale chyba niewielu spodziewało się, że nastąpi to już teraz. 20-latka zachwyca grą od początku tego roku, a ostatnie miesiące są w jej wykonaniu wręcz niesamowite.

Iga Świątek nie dostanie punktów za Wimbledon! Skandaliczna decyzja, rozbiło się o Rosję i Białoruś

Szczera opinia o Idze Świątek. Legenda nie ma wątpliwości

Nie dość, że Świątek awansowała na pozycję numer 1 w kobiecym tenisie, to w dodatku od 28 spotkań jest niepokonana. W większości przypadków z rywalkami rozprawia się błyskawicznie i nie daje im cienia szans na zwycięstwo. Taka seria doprowadziła Igę Świątek to pięciu triumfów z rzędu w ważnych turniejach. Ostatni z nich miał miejsce w Rzymie.

Szykuje się wielki powrót na kort! Fani Janowicza będą wniebowzięci. Polak powalczy o ogromne pieniądze

Polka obroniła tytuł sprzed roku i teraz skupia się na Roland Garros. Po raz pierwszy w historii przystąpi do turnieju wielkoszlemowego jako "jedynka" i wszystkie oczy będą zwrócone właśnie na nią. W rozmowie z portalem sport.pl John McEnroe, były amerykański tenisista, nie ma wątpliwości, co do występu Świątek we French Open.

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?

Świątek główną kandydatką do zwycięstwa w Roland Garros?

63-latek, który w przeszłości wielokrotnie wygrywał Wimbledon i US Open uważa, że w zasadzie niemożliwe jest, aby Świątek w Paryżu nie triumfowała. - Dziś wolę nie mówić:" O, Iga Świątek wygra 20 turniejów wielkoszlemowych". Ale wiem, że ona jest tak dobra, że szczerze mówiąc, jest niemal nieprawdopodobne, żeby teraz w Paryżu nie zdobyła swojego drugiego tytułu - uważa McEnroe.

Co więcej, Amerykanin uważa, że Świątek może zdominować kobiecy tenis jeszcze bardziej niż Serena Williams, a więc jedna z największych postaci w tej dyscyplinie. - Byłbym szczęśliwy, gdyby Iga zdobyła na przykład 10 takich tytułów sportu - podkreślił legendarny tenisista.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze