Iga Świątek nie dostanie punktów za Wimbledon! Skandaliczna decyzja, rozbiło się o Rosję i Białoruś

2022-05-20 22:15
Iga Świątek
Autor: AP PHOTO

Władze WTA skompromitowały się przy okazji rozgrywek Wimbledonu! Po decyzji ze strony brytyjskiej, aby nie dopuścić reprezentantów Rosji do rozgrywek na jednym z najbardziej prestiżowych turniejów świata, WTA zadecydowało, że w takim razie, za występ w Londynie nie będą przyznawane punkty rankingowe. Oznacza to, że Iga Świątek w trakcie zmagań na Wimbledonie będzie mogła liczyć jedynie na nagrodę pieniężną.

Iga Świątek, jak też reszta tenisitów i tenisistek, którzy będą chcieli wystąpić na Wimbledonie, nie będzie dostawać za swoje występy punktów rankingowych! Działacze WTA stwierdzili, że nałożone przez Brytyjczyków ograniczenia na reprezentantów Rosjan i Białorusi są niesprawiedliwe, w związku z czym WTA nie zamierza przyznawać za imprezę rankingowych punktów. Jedyne, na co będą mogli liczyć tenisiści i tenisistki to nagrody pieniężne.

Gabriel Słonina nie dla reprezentacji Polski! Piłkarz zadecydował, ta decyzja zaboli fanów

Iga Świątek nie powalczy na Wimbledonie o punkty. Skandaliczna decyzja WTA

O tym, że Brytyjczycy nie będą chcieli gościć Rosjan i Białorusinów w trakcie prestiżowego turnieju w Londynie, wiadomo było od dawna. Powodem jest oczywiście inwazja państwa zarządzanego przez Władimira Putina na terytorium Ukrainy. Mimo apeli ze strony WTA, aby dopuścić sportowców do rywalizacji, Brytyjczycy zachowywali twarde stanowisko, co skończyło się ostateczną reakcją zarządców WTA, którzy stwierdzili, że nie będą w takim razie punktować zawodników, którzy będą rywalizować na londyńskich kortach.

Naomi Osaka zdradziła, że śniła jej się Iga Świątek: To był koszmar, byłam przerażona! [WIDEO]

Aby zobaczyć wizytę w szkole Igi Świątek, przejdź do galerii poniżej.

Skandaliczne zachowanie WTA. Wydali specjalne oświadczenie

O swoich planach względem Wimbledonu działacze WTA poinformowali w specjalnym oświadczeniu, w którym stwierdzili, że nie godzą się na dyskryminację.

- Możliwość udziału w turniejach dla graczy dowolnej narodowości na podstawie zasług i bez dyskryminacji jest fundamentem naszego touru. Decyzja Wimbledonu o zakazie startu dla Rosjan i Białorusinów w Wielkiej Brytanii tego lata podważa tę zasadę oraz integralność systemu rankingowego ATP — napisała organizacja w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Wyjątkowa wizyta w szkole Igi Świątek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze