Gabriel Słonina nie dla reprezentacji Polski! Piłkarz zadecydował, ta decyzja zaboli fanów

2022-05-20 21:28
Gabriel Słonina
Autor: scree - youtube.com/CBS Chicago

Gabriel Słonina nie będzie reprezentował Polski! Bramkarz, który został powołany przez Czesława Michniewicza, odmówił mu gry i stwierdził, że nie przyjedzie na mecze Ligi Narodów. W sieci zawodnik Chicago Fire zamieścił specjalne oświadczenie, w którym przyznał, że będzie reprezentował Stany Zjednoczone.

Gabriel Słonina zrezygnował z gry w barwach reprezentacji Polski! Mimo niedawnego spotkania z trenerem kadry, Czesławem Michniewiczem i powołania na spotkania Polaków w Lidze Narodów UEFA, zawodnik Chicago Fire stwierdził, że powalczy o skład w drużynie narodowej USA. W sieci pojawiło się oświadczenie piłkarza, w którym wyjawił szczegóły swojej decyzji.

Grzegorz Krychowiak specjalnie dla "SE": Krytyka jedynie mnie motywuje [TYLKO U NAS]

Gabriel Słonina nie zagra dla Polski. Wybrał USA

O decyzji Słoniny dowiedzieliśmy się za pośrednictwem mediów społecznościowych, w których przedstawił swoją decyzję. 

- Gabriel Slonina nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski. Sam poinformował o tym na Instagramie. Jednak rację miał Zbigniew Boniek, który wątpił w szczerość deklaracji piłkarza. Slonina odmówił wcześniej Polsce dwa razy, teraz odmówił po raz trzeci. Trudno, idziemy dalej - napisał dziennikarz Sebastian Staszewski na Twitterze.

Wisła Kraków zabrała głos po raz pierwszy od spadku w Ekstraklasie. Przyszłość klubu znana będzie już niebawem

Treść oświadczenia Gabriela Słoniny 

- Marzeniem każdego sportowca jest możliwość reprezentowania swojego kraju na najwyższym międzynarodowym poziomie. Na ten zaszczyt i możliwość zapracowuje się ciężką pracą, wytrwałością i poświęceniem. Zawsze uważałem się za Polaka w pierwszym pokoleniu, który jest bardzo dumny ze swoich korzeni i dziedzictwa. Moi rodzice, podobnie jak wiele innych osób, wyemigrowali do USA w poszukiwaniu lepszych możliwości i szansy na odniesienie sukcesu w nowym kraju. Od jakiegoś czasu wiem, że mam wyjątkowy przywilej bycia obywatelem dwóch państw. Chociaż nigdy się nad tym nie zastanawiałem, bo po prostu uwielbiam wszystko, co związane z moimi korzeniami i dziedzictwem, to po prostu ja! Wiem jednak, że w sporcie trzeba podjąć decyzję, dla kogo chce się rywalizować na arenie międzynarodowej. Być Polakiem to znaczy być niezwykle pracowitym, mieć wiarę, nigdy nie przyjmować odmowy, przetrwać trudne chwile i dbać o rodzinę. Kocham wszystko, co wiąże się z moim dziedzictwem, od ludzi, przez jedzenie, po miasta. Jestem też niezmiernie wdzięczny za możliwość gry w Polsce. Mimo to, moje serce jest amerykańskie. Ten kraj dał mi i mojej rodzinie wszystkie możliwości, o jakie tylko mogłem prosić. Popychał mnie do sportu i wspierał w dobrych i złych chwilach. Rozumiem przywilej noszenia godła, a jedynym momentem, w którym spuszczę głowę, będzie jej ucałowanie. Ameryka jest dla mnie domem i to właśnie ją będę reprezentował. Dziękuję wszystkim za wsparcie i zrozumienie" – napisał Gabriel Slonina, cytowany przez Onet Sport.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze