Magda Linette

i

Autor: AP PHOTO Magda Linette

Linette walczyła, ale nie zdołała przeciwstawić się Kerber! Polka odpada w II rundzie Wimbledonu

2022-06-29 18:57

Magda Linette była jedną z Polek, które weszły do II rundy tegorocznego Wimbledonu, co było historycznym wydarzeniem. Niestety, kompletu w III rundzie już nie będzie bowiem Linette nie zdołała pokonać Angelique Kerber. Reprezentantka Niemiec bezlitośnie wykorzystywała błędy Polki, choć aby przełamać ją po raz pierwszy, potrzebowała aż 9 break-pointów! To jedno przełamanie wystarczyło, aby wygrać pierwszego seta. W drugim tych przełamań było już więcej, Linette straciła już pierwsze podanie, ale zaraz odpowiedziała Kerber przełamaniem powrotnym! Niestety, od stanu 3:3 Linette przegrała trzy kolejne gemy, w tym dwa przy swoim podaniu i to reprezentantka Niemiec cieszy się z awansu do III rundy.

Magda Linette - Angelique Kerber 3:6, 3:6

Magda Linette - Angelique Kerber

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

Koniec pięknej przygody Chwalińskiej. Riske za mocna dla Polki, 20-latka pożegnała się z Wimbledonem
Koniec pięknej przygody Chwalińskiej. Riske za mocna dla Polki, 20-latka pożegnała się z Wimbledonem

Magda Linette żegna się z Wimbledonem po dotarciu do II rundy, ale przed nami jeszcze mecze aż czterech Polek! Trwa właśnie relacja z meczu rewelacji tegorocznego Wimbledonu, Mai Chwalińskiej, zapraszamy do śledzenia!

3:6, 3:6

Gem, set i mecz Angelique Kerber! Linette zagrywa za linię końcową i przegrywa swoje podanie, co oznacza, że przegrywa też cały mecz! Szkoda, ale rywalka była dzisiaj po prostu lepsza.

Podwójny błąd serwisowy Linette, 30:40 i piłka meczowa dla Kerber!

3:6, 3:5

Gem Kerber. Reprezentantka Niemiec potwierdza przełamanie. Wydawało się, że Linette będzie miała szansę znów odrobić stratę, ale po dwóch błędach rywalki nie dołożyła wiele od siebie i musi pogodzić się z przegranym gemem.

3:6, 3:4

Gem Kerber, przełamanie! Niestety! Linette obroniła dwa break-pointy, ale przy trzecim zagrała w aut i traci podanie! To może być kluczowy moment spotkania.

Świetny forhend po prostej i jest 30:40!

Pierwszy break-point obroniony, jeszcze dwa!

Kerber wygrywa wymianę przy siatcę, a zaraz Linette zagrywa dwa razy w aut i jest już 0:40...

3:6, 3:3

Gem Kerber. Niestety, drugą przewagę reprezentantka Niemiec już wykorzystała, Linette wyrzuca na aut i znów remis w drugim secie.

Polka nie wykorzystała okazji, ale przy zaraz przy swojej przewadze myli się Kerber, druga równowaga.

Kerber w siatkę, 30:40, break-point dla Linette!

3:6, 3:2

Gem Linette. Nareszcie! Długo to trwało, ale Linette wykorzystała czwartą przewagę i domknęła partię. Wydawało się, że znów popełni błąd, ale piłka zagrana przez nią po prostej w ostatniej chwili zmieściła się w korcie.

Bardzo dobry serwis do środka, Kerber odbiera w aut, równowaga...

Linette w aut, break-point dla Kerber!

Dwie przewagi miała Linette, ale ich nie wykorzystała, znów po 40.

Kerber uderza po narożnikach, zmuszając Linette do biegania i w końcu także do błędu, 40:40.

Ależ szczęścia miała Linette! Przy stanie 30:30 zagrała sytuacyjnego loba i trafiła w samą linię!

3:6, 2:2

Gem Kerber. Tym razem reprezentanta Niemiec gładko wygrywa gema, sporo błędów ze strony Linette.

3:6, 2:1

Gem Linette. Pewne problemy nie zaszkodziły Polce i dość pewnie wygrała ona swojego gema. Tym razem nie dopuściła do break-pointów i wygrała bez gry na przewagi. Na uwagę zasługują winnery Linette, która potrafi sobie wywalczyć dużą przewagę na korcie. Potrzeba jednak więcej takich akcji, bo gdy tylko Kerber odbierze piłkę, jest bardzo groźna.

3:6, 1:1

Gem Linette, przełamanie! Niespodziewanie Magda Linette odrabia stratę przełamania! Kerber zaczęła popełniać błędy i nie zdołała wrócić do gry na czas, przy stanie 30:30 najpierw zagrała na aut, a po chwili uderzyła w siatkę i straciła przewagę w tym secie.

3:6, 0:1

Gem Kerber, przełamanie! Niestety, Linette znów na aut i Polka przegrywa czwartego gema z rzędu!

Linette znów w aut w dość prostej sytuacji, przewaga Kerber...

Kerber zaczęła bardzo dobrze tego gema, ale po chwili Linette odpowiedziała świetnymi winnerami. Niestety, potem zagrała w aut i znów reprezentantka Niemiec miała break-point. Linette obroniła się punktując serwisem i mamy 40:40.

Zaczynamy drugiego seta, serwuje Magda Linette.

3:6

Gem i set Kerber! Linette nie miała pomysłu na mocne serwisy Kerber, urwała co prawda dwa punkty, w tym po świetnym winnerze, ale ostatecznie returnuje w siatkę i przegrywa pierwszego seta!

3:5

Gem Kerber, przełamanie! I w końcu Kerber wykorzystała swoją szansę! wykorzystała dopiero 9 break-point w tej partii, ale w bardzo ważnym momencie. Linette trafiła piłkę ramą, ta wyszła na aut i Polka jest w bardzo trudnej sytuacji.

Długa wymiana na konto Kerber, która świetnie trafia w linię, break-point przy podaniu Polki...

Zapowiada się kolejny długi gem. Gdy Polka nie trafia pierwszym podaniem, Kerber agresywnie odpowiada, 30:30.

3:4

Gem Kerber. Skończyła to w końcu reprezentanta Niemiec! Wywalczyła kolejną przewagę i Linette wyrzuca na aut, tym samym dając rywalce wygraną.

Myli się rywalka Polki, już piąta równowaga w tym gemie.

Znów przewaga Kerber...

świetny forhend Polki, 40:40.

Linette próbowała zaskoczyć rywalkę slicem, ale Kerber świetnie odpowiada wzdłuż siatki. Przewaga reprezentantki Niemiec.

Linette w aut, 40:40.

Kerber w siatkę, break-point dla Polki!

Kerber agresywniej i wymusiła błędy na Linette, 30:30.

Dwa szybkie błędy Kerber i 0:30.

3:3

Gem Linette. Linette zaczęła od błędu, ale później przejęła inicjatywę. Warto odnotować dobre dwa punkty przy siatce po mocnym serwisie. Niestety, później Kerber świetnie returnowała i mieliśmy walkę na przewagi, ale Linette już przy drugiej zdołała domknąć gema.

Znów równowaga przy podaniu Linette, 40:40.

2:3

Gem Kerber. Szybciutko uwinęła się Kerber, gem do zera, Polka nie miała nic do powiedzenia przy świetnie rozgrywającej swoje akcje rywalce.

2:2

Gem Linette. UF! Ależ obroniła się Linette! Od stanu 40:40 najpierw zagrała świetny slice tuż za siatkę, a po chwili popisała się kolejny forhendowym winnerem po prostej i ma kolejnego gema na koncie.

Błąd Kerber, 40:40!

Wspaniały forhend po linii Linette! Jeszcze jeden break-point do obrony.

Kerber zyskała przewagę świetnymi returnami, ale pierwszy break-point marnuje zagraniem w siatkę.

40:0 dla Kerber przy podaniu Linette...

1:2

Gem Kerber. Od stanu 15:40 Kerber wygrała kolejne cztery punkty i wygrała gema. Linette miała dwie szanse na przełamanie, ale w kluczowym momencie zaczęła się mylić, dwukrotnie zagrała w aut i reprezentantka Niemiec może cieszyć się z obronionego podania.

Niestety, obroniła się dobrym serwisem Kerber, 40:40.

Dwa break-pointy dla Linette!

1:1

Gem Linette. Obroniła swoje podanie Polka! Kłopoty wzięły się ze słabszego serwisu, który nie dawał jej przewagi nad rywalką, a raz zagrała nawet podwójny błąd serwisowy. Później jednak poprawiła się i pomogła sobie nawet asem! Na koniec Kerber wyrzuciła na aut i jest pierwszy gem dla Linette.

I znów dobry winner w miejsce, gdzie Kerber nie mogła już odebrać! 40:40, gra na przewagi.

Pierwszy obroniony! 30-40.

Problemy Linette, 15:40 i dwa break-pointy dla Kerber...

0:1

Gem Kerber. Szybki gem dla reprezentantki Niemiec, Linette popełniła sporo błędów, często zagrywała w aut i wyrwała rywalce tylko jeden punkt.

Zaczynamy! Serwuje Kerber.

Panie już na korcie, niedługo rozgrzewka i początek meczu!

I koniec meczu Muguruza - Minnen! 10. w rankingu Hiszpanka przegrywa 4:6, 0:6 z belgijską zawodniczką i żegna się z Wimbledonem. Za około 15 minut na korcie powinna pojawić się Magda Linette i Angelique Kerber.

Mecz Magdy Linette rozpocznie się po spotkaniu Muguruza - Minnen. Niespodziewanie, 88. w rankingu Belgijka wygrywa 6:4 i aż 5:0 w drugim secie! Lada moment więc Linette może rozpocząć swoje spotkanie.

Witamy w relacji na żywo z meczu Magda Linette - Angelique Kerber. Panie na korcie powinny pojawić się nie wcześniej niż o 17:30. Bądźcie z nami!

Andżelika Kerber w pewnym momencie należała do czołowych zawodniczek na świecie. Jej umiejętności potwierdzone zostały na trzech turniejach wielkoszlemowych. Niemka z polskimi korzeniami wygrała Australian Open, Wimbledon oraz US Open. Przed rokiem na brytyjskiej imprezie zdołała awansować do półfinału i na pewno będzie chciała powtórzyć ten sukces.

Ale jeśli znów chce zagrać w 1/2 finału będzie musiała pokonać m.in. Magdę Linette. Reprezentantka Polski w I rundzie pokonała Fernande Contreras Gomez. Spotkanie Polki trwało dwa sety. Linette nie jest faworytką środowego spotkania, bo zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo ma Kerber.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze