Magda Linette - Lauren Davis WYNIK: Kto wygrał? Polka ROZBIŁA rywalkę w WTA Lexington!

2020-08-10 23:18 CH
Magda Linette
Autor: AP Magda Linette

Magda Linette - Lauren Davis WYNIK. Magda Linette wróciła do rywalizacji w cyklu WTA. Najwyżej notowana polska tenisistka (nr 36 WTA) w poniedziałek rozpoczęła walkę w turnieju w amerykańskim Lexington. Rywalką poznanianki w I rundzie była Amerykanka Lauren Davis (nr 62). Mecz zaczął się dla Linette źle, rywalka od razu przełamała podanie Magdy i prowadziła 2:0. Potem jednak nasza tenisistka grała już znakomicie. Wygrała 6:2, 6:3, meldując się w II rundzie.

Magda Linette rozegrała pierwszy oficjalny mecz po wybuchu pandemii. Rozgrywki WTA niedawno wznowiono, a polska tenisistka walczy w amerykańskim turnieju w Lexington. Rywalką Linette w I rundzie była filigranowa Amerykanka Lauren Davies (nr 62). Forma poznanianki była wielką niewiadomą. Ostatni mecz rozegrała jeszcze w lutym (w I rundzie w Dausze uległa Karolinie Muchovej). Wcześnie wygrała turnieju WTA w Hua Hin. Z Lauren Davis nasza tenisistka miała niekorzystny bilans meczów. Panie przed starciem w Lexington grały ze sobą w cyklu WTA 4 razy i Amerykanka trzykrotnie była górą. Ostatni pojedynek Linette z Davies miał miejsce w styczniu 2020 w Hobart. Polka przegrała wtedy 4:6, 4:6.

Teraz też zaczęło się źle dla Polki. Szybko straciła serwis i przegrywała 0:2. Potem jednak Magda Linette rozkręcała się z gema na gem, wyraźnie zyskując pewność siebie. Zdominowała rywalkę w imponującym stylu. Wygrała 6:2, 6:3, meldując się w II rundzie. Spotkanie zakończyła piękny drive-volleyem. Kolejną rywalką Linette będzie Amerykanka Jennifer Brady (nr 49 WTA).

Najnowsze