Iga Świątek

i

Autor: East News Iga Świątek

Na jaw wyszło, ile może zarobić Świątek w trakcie French Open. Góra kasy, mogłaby już nic nie robić do końca życia

2021-05-20 16:35

Iga Świątek stoi przed wielką szansą. Polka, która wygrała ostatnimi czasy turniej tenisowy w Rzymie jest jedną z faworytek do triumfu w trakcie kolejnej edycji French Open. Na jaw wyszło właśnie, ile Polka może zarobić na swoim zwycięstwie. Nie da się ukryć, że do wygrania na paryskich kortach jest duża ilość pieniędzy. Taka kwota sprawiłaby, że dziewiąta rakieta rankingu tenisistek nie musiałaby już nic robić do końca życia.

Iga Świątek stoi właśnie przed wielką szansą. Już w następny poniedziałek, w Paryżu, na kortach Rolanda Garrosa zostanie rozegrana kolejna edycja French Open, na której nasza reprezentantka jest jedną z faworytem do końcowego triumfu. Teraz na jaw wyszło, ile polska rakieta może zarobić za zwycięstwo w trakcie turnieju. Stawki pieniężne za zwycięstwo powalają, nie da się ukryć, że nasza najlepsza tenisistka nie musiałaby robić już nic do końca życia.

Najnowsze wiadomości w sprawie kontuzji Fabiańskiego. Lekarz usłyszał KLUCZOWĄ informację. Co dalej z Euro 2021?

Iga Świątek zarobi masę pieniędzy w trakcie French Open? Na jaw wyszła kwota nagrody

Okazuje się, że nagrody przewidziane za triumf w Paryżu są nie do opisania. Za zajęcie pierwszego miejsca, nasza tenisistka może liczyć na to, że jej konto stanie się bogatsze o 1,7 miliona dolarów, a więc kwotę, która w przeliczeniu na złotówki daje powyżej 6 milionów. Jeśli jednak naszej sportsmence nie uda się zwyciężyć, a dojdzie na przykład do ćwierćfinału, to także nie będzie mogła narzekać. Wtedy bowiem przewidziana kwota nagrody wyniesie 308 tysięcy dolarów. Jeśli Świątek zamelduje się w półfinale imprezy, wtedy będziemy mogli mówić o kwocie 453 tysięcy dolarów.

Główny turniej French Open zostanie rozegrany od 30 maja do 14 czerwca 2021 roku. Przedtem zostaną rozegrane kwalifikacje do głównego turnieju imprezy, które to zaplanowano w dniach 24-28 maja.

Stoch rozłożył się na kanapie, ale tysiące zwróciły uwagę na jego kolana. Fanka zawyła z zachwytu, "ALE BESTIA" [FOTO]

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia

Iga Świątek gotowa na French Open

Nie da się ukryć, że Polka ma świetne wspomnienia z gry na francuskich kortach, ponieważ 10 października 2020 wygrała ona te prestiżowe zawody, nie dając szans bardziej utytułowanym zawodniczkom. Tym razem, Polka startuje w Paryżu z pozycji pretendentki do tytułu i jak sama podkreśla, jest bardzo pozytywnie nastawiona co do swojego udziału w tej imprezie i cieszy się, że miała dwa tygodnie odpoczynku po zmaganiach w Rzymie.

- W Polsce po prostu wrócimy do pracy i nie będzie czasu na relaks. Przesunięcie French Open wiele mi dało, bo mogę odpocząć psychicznie i fizycznie. Ten turniej był naprawdę szybki, więc kilka dni wolnego daje mi dużo radości. Presja i oczekiwania w Paryżu? Dobrze mieć takie problemy. Nie zmieniłabym tej sytuacji – mówiła tenisistka na łamach portalu wtatennis.com.

Najnowsze