Iga Świątek

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Iga Świątek

Wesoło na trybunach

Na meczu Igi Świątek pojawił się nietypowy gość. Był gotów jej pomóc, choć nie mógł. Przekomiczne zdjęcie

2022-10-09 16:54

Iga Świątek w niedzielnym finale turnieju WTA w Ostrawie walczyła o 11. w karierze, a 8. tytuł w tym roku. Rywalką Polki była reprezentantka gospodarzy Barbora Krejcikova, ale na trybunach to polscy kibice byli w mocnej przewadze. Liderkę światowych tabel wspierał nawet nietypowy gość.

Polka do finału awansowała po trwającym prawie 160 minut zaciętym pojedynku z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową. W sobotę odniosła 60. zwycięstwo w sezonie, a jej tegoroczny bilans uzupełnia siedem porażek. Ostatnia taką liczbą wygranych meczów w sezonie mogła się pochwalić w 2017 roku Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. Świątek, która przed rokiem odpadła w Czechach w półfinale, poprawi zatem swój dorobek punktowy i umocni się na czele rankingu WTA. Już zapewniła sobie 72 tys. dolarów premii, a w przypadku wygranej w finale na jej konto trafi 116 tys. Z 26-letnią Krejcikovą, jedną z najlepszych deblistek ostatnich lat i triumfatorką ubiegłorocznego French Open w singlu, spotkała się po raz trzeci. W poprzednim sezonie dwukrotnie zwyciężyła - na twardym korcie w Miami i "cegle" w Rzymie.

Batman wspierał Igę Świątek w finale turnieju WTA w Ostrawie

W Ostrawie na finale trybuny były zapełnione do ostatniego miejsca, ale mimo obecności na korcie Czeszki, to polscy fani byli w przewadze. Świątek wspierali także neutralni kibice, a furorę zrobił zwłaszcza jeden z nich. Mowa o... Batmanie. Jeden z sympatyków naszej tenisistki przebrał się właśnie za tego superbohatera, a w rękach trzymał transparent o treści "Iga zadzwoń, jeśli będzie potrzebowała mojej pomocy". Trzeba przyznać, że pomysłowe!

Przeziębiona Iga Świątek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze