Rafael Nadal

i

Autor: East News Rafael Nadal

Nadal podjął decyzję odnośnie startu we French Open! Wszystko jasne, ten wpis nie zostawia wątpliwości

2022-05-17 16:42

Jeden z najlepszych tenisistów w historii, król ceglanej mączki Rafael Nadal podczas turnieju w Rzymie nabawił się kontuzji stopy. Kibice Hiszpana zamarli, bo przecież za kilka dni rozpoczyna się wielkoszlemowy French Open, który wygrywał już aż trzynaście razy. "Rafa" we wtorek za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o swojej decyzji odnośnie występu w Paryżu.

Nadal potwierdził, że mimo ostatnich problemów zdrowotnych weźmie udział w rozpoczynającym się w niedzielę wielkoszlemowym French Open. Hiszpan, który w Paryżu triumfował 13 razy, o swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych. Nadal zapowiedział występ na kortach im. Rolanda Garrosa zamieszczając w mediach społecznościowych zdjęcie z treningu z podpisem: "Do zobaczenia w środę, Paryżu".

13-krotny zwycięzca wielkoszlemowych zmagań w stolicy Francji przyznał, że codzienne treningi były dla niego dużym wyzwaniem. 35-latek dodał, że pojedzie na turniej z lekarzem, który będzie pomagał mu w walce z bólem stopy, powstałym podczas meczu z Denisem Shapovalovem w turnieju w Rzymie w ubiegłym tygodniu. Turniej French Open rozgrywany jest na kortach o nawierzchni ziemnej, czyli ulubionej Hiszpana, który nazywany jest "Królem Paryża".

Tego obawia się Iga Świątek. Opowiedziała o tym po zwycięstwie w Rzymie, postawiła sprawę jasno

Mimo licznych kłopotów ze zdrowiem Nadal w lutym zdołał wygrać wielkoszlemowy Australian Open w Melbourne. Wynagrodziło mu to liczne absencje w roku 2021, kiedy z powodu kontuzji opuścił m.in. Wimbledon, igrzyska olimpijskie oraz US Open.

W tym sezonie Hiszpan będzie próbował odzyskać tytuł w Paryżu po tym, jak rok temu przegrał w półfinale z Serbem Novakiem Djokoviciem. Była to dopiero jego trzecia porażka na kortach Rolanda Garrosa w karierze.

Rafael Nadal zdradził, co myśli o Idze Świątek! Wyjawił prawdę, po tych słowach Hiszpana będzie głośno!

Tim Henman o Idze Świątek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze