Rafael Nadal i Iga Świątek

i

Autor: AP Rafael Nadal i Iga Świątek

Rafael Nadal zdradził, co myśli o Idze Świątek! Wyjawił prawdę, po tych słowach Hiszpana będzie głośno!

2022-05-11 20:51

Iga Świątek i Rafael Nadal bronią w Rzymie tytułów. Polska liderka rankingu WTA i hiszpański "Król Mączki" rok temu zdominowali turniej w stolicy Italii, a teraz też zaczęli rywalizację od efektownych zwycięstw. Iga Świątek często podkreśla, że Rafael Nadal jest dla niej wspaniałym wzorem do naśladowania. Polka już jako mała dziewczyna podziwiała Hiszpana z Majorki, a teraz już jako gwiazda tenisowego touru poznała lepiej 21-krotnego mistrza Szlemów. Po środowym meczu w Rzymie Nadal został zapytany, co myśli o Idze Świątek. Po tych słowach Hiszpana będzie głośno.

Iga Świątek i Rafael Nadal bez najmniejszych problemów wygrali pierwsze mecze w Rzymie, gdzie bronią tytułów. Najpierw Hiszpan rozbił 6:3, 6:1 ogromnego Amerykanina Johna Isnera, a potem na tym samym korcie Polka rozgromiła 6:3, 6:0 Rumunkę Elenę-Gabrielę Ruse, meldując się w III rundzie. Iga Świątek już jako mała dziewczynka podziwiała Hiszpana, o czym zresztą opowiedziała też niedawno w wywiadzie dla hiszpańskiego magazynu "Mujer hoy". - Kiedy trochę podrosłam, Rafael Nadal stał się dla mnie wzorem i wspaniałym punktem odniesienia. Podziwiam jego etykę pracy i to, że sukces go nie zmienił, wciąż jest bardzo miłym i skromnym facetem - powiedziała Iga Świątek, która miała już okazję trenować z Rafaelem Nadalem. Przed turniejem w Rzymie Polka przygotowywała się w jego słynnej akademii na Majorce, a w stolicy Italii też gawędziła już z Nadalem w czasie treningu, co wyłapali fotoreporterzy. Poniżej zdjęcia Igi Świątek z Majorki i jej pobytu w Akademii Rafaela Nadala, a pod galerią przeczytasz, co słynny Hiszpan sądzi o Polce.

Rafael Nadal złożył Idze Świątek zaskakującą propozycję! Reakcja Polki bezcenna! WIDEO

Rafael Nadal powiedział, co myśli o Idze Świątek

Iga Świątek i Rafael Nadal wyraźnie się polubili, a Hiszpan po meczu z Joshem Isnerem został zapytany o Polkę. - Ona dokonuje niezwykłych rzeczy - powiedział mistrz z Majorki. - Gra teraz wspaniale, wygrywając kolejne turnieje, chyba już cztery z rzędu, tak? Wygrała teraz w Indian Wells i w Miami, a to naprawdę bardzo trudne. Jestem szczęśliwy, że tak dobrze jej idzie. To spontaniczna i bardzo naturalna dziewczyna. To dobrze, że ludzie tacy jak ona odnoszą sukcesy - dodał Rafael Nadal.

Iga Świątek została zapytana, czy ma chłopaka! Polka zaskoczyła odpowiedzią!

Iga Świątek w III rundzie turnieju WTA w Rzymie zagra z Wiktorią Azarenką. - Nigdy nie grałam z nią na mączce, nawet nie trenowałyśmy razem na tej nawierzchni, więc nie wiem, jak ten nasz mecz tutaj będzie wyglądał - przyznała Iga Świątek. - Grałyśmy ze sobą dwa razy na kortach twardych, a to jednak zupełnie coś innego. To bardzo doświadczona zawodniczka, więc będę musiała być gotowa na wszystko - dodała Iga, która zamierza wykorzystać rady trenera Tomasza Wiktorowskiego, byłego szkoleniowca Agnieszki Radwańskiej, która przez długie lata toczyła ciężkie boje z Azarenką. - Rozmawiałam już z trenerem o tym, jak różni się jej styl gry na hardzie i na mączce. Na pewno będziemy to analizować - stwierdziła Iga.

Iga Świątek zasnęła a jej INTYMNE ZDJĘCIA pojawiły się w Internecie! Wiemy kto je zrobił!

Iga Świątek i trener Tomasz Wiktorowski szykują poważne zmiany?! Polka wygadała się w Rzymie!

Ojciec Igi Świątek o sukcesie córki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze