Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w turnieju WTA Rzym! Fajerwerków nie było, ale odprawiła Ruse z kwitkiem

2022-05-11 16:27

Iga Świątek bez większych problemów przeszła przez pierwszą rundę turnieju w Rzymie. Reprezentantka Polski drugi raz w karierze mierzyła się z Rumunką Ruse. Tym razem poszło jej dużo łatwiej. Liderka światowego rankingu wygrała w dwóch setach 6:3, 6:0 i zameldowała się w kolejnej rundzie. Fajerwerków nie było, ale kolejna wygrana bez większej historii została dopisana do imponującego bilansu. W czwartek jej przeciwniczką będzie Viktoria Azarenka. Czy Polka dalej będzie szła jak burza przez turniej, w którym broni tytułu sprzed roku?

Iga Świątek - Elena-Gabriela Ruse 6:3, 6:0

Na żywo

Iga Świątek - Elena-Gabriela Ruse

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

Kiedy kolejny mecz Igi Świątek? Sprawdź w naszym tekście!

6:3, 6:0

GEM! SET! MECZ! 68 minut i jest już po wszystkim. Iga Świątek awansowała do kolejnej rundy turnieju WTA Rzym. Spokojny mecz i dość gładkie zwycięstwo. Fajerwerków nie było.

6:3, 5:0

PIŁKI MECZOWE DLA IGI ŚWIĄTEK!

6:3, 5:0

Polka ma pierwszą szansę na zakończenie meczu. Serwuje Ruse.

6:3, 4:0

Kolejny aut Ruse i nie ma gema, by Rumunka nie dyskutowała z decyzjami sędziów. Tym razem pani arbiter nie szła sprawdzać swojego werdyktu. Piłka na przełamanie dla Igi. Pierwsza wyrzucona z bekhendu w aut. Ruse wyrzuca drugą piłkę w korytarz deblowy. Dwa gemy brakują do triumfu.

6:3, 3:0

Drugi set też zaczyna się gładko dla Polki. 12 minut tej partii i jest już 3:0! Bezbłędna od kilkunastu akcji jest najlepsza tenisistka świata.

6:3, 2:0

Czwarte podanie z rzędu przegrane przez Ruse. Skuteczna i celna jest Iga Świątek. Polka nawet jak nie trafia czysto w piłkę, to dopisuje jej szczęście!

6:3, 1:0

W końcu Polka utrzymuje swoje podanie. Tempo na razie nie zachwyca i jest dość... spacerowe. Najważniejszy jest jednak wynik i dobre wejście w turniej.

6:3, 0:0

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA! Serwuje Iga Świątek.

6:3

40 minut i Iga Świątek wygrywa pierwszego i na pewno nie ostatniego seta podczas tegorocznego WTA Rzym!

5:3

Druga piłka setowa zagrana prosto w siatkę. 40:30.

5:3

Pierwszą piłkę wyrzuca Świątek. 40:15. Jeszcze dwie szanse.

5:3

PIŁKI SETOWE DLA POLKI!

5:3

Czwarty gem z rzędu kończy się przełamaniem. Za dużo błędów, na koniec podwójny błąd serwisowy.

5:2

PRZEŁAMANIE POWROTNE! Iga wraca do trzygemowego prowadzenia i po pół godziny gry będzie miała szansę zakończyć pierwszego seta.

4:2

Dwie pierwsze piłki lądują na koncie Ruse. Spore zaskoczenie, bo przy podaniu Świątek. Rumunka w końcu się myli. Polka także myli się i zagrywa w taśmę. Bekhend wystrzelony na aut i przełamanie dla Ruse.

4:1

Piorunujący start Igi Świątek i podanie Rumunki wygrane na czysto. Fenomenalne przełamanie!

3:1

3:1

Pięknie rozegrany gem przez Igę Świątek. Tylko jeden punkt padł łupem Rumunki, która rzeczywiście popisała się ładnym zagraniem. A na trybunach wypatrzona została także Agnieszka Radwańska.

2:1

Polka miała już piłki na przełamanie, ale dobrze obroniła ją Rumunka. Po chwili piłka przy przewadze i Ruse zgarnia pierwszego gema w tym spotkaniu. Trochę błędów popełniła w decydujących wymianach Świątek.

2:0

Gładko wygrane pierwsze podanie Igi Świątek. Drobną wpadkę zaliczył boczny sędzia, który wywołał aut, ale główna arbiter cofnęła decyzję. Powtórzony punkt padł łupem Rumunki.

1:0

A na trybunach m.in. Błażej Telichowski, polski piłkarz.

1:0

Ruse zaczyna spotkanie od asa serwisowego, ale świetne returny i bekhendy na razie wychodzą Idze bardzo dobrze. Ostatnią piłkę Rumunka wyrzuca na aut i mamy od razu przełamanie.

0:0

ZACZYNAMY SPOTKANIE Serwuje Ruse!

91% szans na wygraną dla Igi Świątek według ekspertów.

Cecilia Alberti będzie główną sędziną tego spotkania.

32 zwycięstwa, 3 porażki - ten bilans Igi Świątek za 2022 rok jest naprawdę imponujący!

Świątek i Ruse są już na korcie. Za nami już losowanie. Rozpoczęła się rozgrzewka.

Na Igę Świątek w kolejnej rundzie czeka już Viktoria Azarenka. Polka musi postawić kropkę nad i i pokonać zdecydowanie niżej notowaną Ruse.

Dziennikarz "Super Expressu" jest na miejscu! Na meczu Nadala kory wypełnił się po brzegi!

Pierwsze spotkanie Świątek z Ruse w 2018 roku zakonczyło się wygraną Polki 2:6, 6:1, 6:2.

Kort centralny już gotowy na pojawienie się tenisistek!

Zapraszamy na relację na żywo z meczu turnieju WTA Rzym. Spotkanie Iga Świątek - Elena-Gabriela Ruse rozpocznie się o godzinie 15:00.

Iga Świątek będzie broniła tytułu w turnieju WTA Rzym. Polka rozpocznie rywalizację w stolicy Włoch w środę, 11 maja od meczu z Eleną-Gabrielą Ruse. Polka jest zdecydowaną faworytką do gładkiego zwycięstwa w dwóch setach, ale na kort wróci po dłuższej przerwie. - Najpierw miałam 5-6 dni bez rakiety, a potem prawie zabili mnie na treningach - żartowała Iga Świątek, przyznając, że dostała mocno w kość na obozie treningowym w słynnej Akademii Rafaela Nadala. - Mam nadzieję, że ta ciężką praca zaowocuje a najbliższych turniejach - dodała Iga Świątek. Czy tak będzie przekonamy się już w środę! Zawodniczki zagrają na korcie drugi raz w karierze. Pierwsze spotkanie w 2018 roku zakonczylo się wygraną Świątek 2:6, 6:1, 6:2.

Sonda
Czy Iga Świątek obroni tytuł WTA Rzym?
Najnowsze