Iga Świątek

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w turnieju WTA Rzym! Fajerwerków nie było, ale odprawiła Ruse z kwitkiem

2022-05-11 16:27

Iga Świątek bez większych problemów przeszła przez pierwszą rundę turnieju w Rzymie. Reprezentantka Polski drugi raz w karierze mierzyła się z Rumunką Ruse. Tym razem poszło jej dużo łatwiej. Liderka światowego rankingu wygrała w dwóch setach 6:3, 6:0 i zameldowała się w kolejnej rundzie. Fajerwerków nie było, ale kolejna wygrana bez większej historii została dopisana do imponującego bilansu. W czwartek jej przeciwniczką będzie Viktoria Azarenka. Czy Polka dalej będzie szła jak burza przez turniej, w którym broni tytułu sprzed roku?

Iga Świątek - Elena-Gabriela Ruse 6:3, 6:0

Iga Świątek będzie broniła tytułu w turnieju WTA Rzym. Polka rozpocznie rywalizację w stolicy Włoch w środę, 11 maja od meczu z Eleną-Gabrielą Ruse. Polka jest zdecydowaną faworytką do gładkiego zwycięstwa w dwóch setach, ale na kort wróci po dłuższej przerwie. - Najpierw miałam 5-6 dni bez rakiety, a potem prawie zabili mnie na treningach - żartowała Iga Świątek, przyznając, że dostała mocno w kość na obozie treningowym w słynnej Akademii Rafaela Nadala. - Mam nadzieję, że ta ciężką praca zaowocuje a najbliższych turniejach - dodała Iga Świątek. Czy tak będzie przekonamy się już w środę! Zawodniczki zagrają na korcie drugi raz w karierze. Pierwsze spotkanie w 2018 roku zakonczylo się wygraną Świątek 2:6, 6:1, 6:2.