Iga Świątek ujawnia co wpoił jej trener Tomasz Wiktorowski. Oto tajemnica sukcesu

2022-04-04 17:02
Iga Świątek: Tomasz Wiktorowski
Autor: East News, Tomasz Jagodziński/Super Express Iga Świątek i Tomasz Wiktorowski

Iga Świątek i Tomasz Wiktorowski zaczęli współpracę w grudniu, a ta układa się znakomicie. Genialna Polka zdominowała kobiecy tenis, wygrywając 17 meczów z rzędu i trzy kolejne turnieje rangi WTA 1000. Jak sama Iga Świątek przyznaje, ten nagły przełom w jej karierze nie byłby możliwy, gdyby nie zmiana stylu gry na bardziej ofensywny i agresywny. – Jestem wdzięczna mojemu nowemu trenerowi, że mnie do tego przekonał. Dzięki niemu nauczyłam się dominować na korcie – mówi Iga Świątek , podkreślając zasługi Tomasza Wiktorowskiego.

Początek współpracy Igi Świątek z byłym trenerem Agnieszki Radwańskiej był dużym zaskoczeniem. Na początku grudnia Tomasz Wiktorowski nagle zastąpił Piotra Sierzputowskiego. I natychmiast zaczął wprowadzać kluczowe zmiany w tenisie Świątek. – Podstawowym celem jest bycie bardziej agresywną na korcie, przejmowanie częściej inicjatywy. Takie uczucie, że to ja dyktuję warunki – wyjaśniała Iga po styczniowym Australian Open. Już wtedy było widać, jak ewoluuje jej tenis. W Katarze, Indian Wells i Miami Iga zachwycała już odważnymi atakami przy siatce, które wcześniej w jej grze oglądaliśmy rzadko. – Cieszę się, że Tomasz przekonał mnie do tych zmian, dzięki którym mam teraz dużo więcej opcji w ataku. Już nie dostosowuję się do tego, jak gra rywalka. Koncentruję się na sobie i własnych umiejętnościach – podkreślała Iga po triumfie w Miami. Dalszy ciąg artykułu pod GALERIĄ ZDJĘĆ Z DZIECIŃSTWA IGI ŚWIĄTEK.

Agnieszka Radwańska błyszczała na ŚLUBIE trenera Tomasza Wiktorowskiego [ZDJĘCIA]

Tomasz Wiktorowski to były trener Agnieszki Radwańskiej. Krakowianka razem z nim odniosła mnóstwo sukcesów, dochodząc m.in. do finału Wimbledonu i triumfując w kończących sezon WTA Finals, nieoficjalnych mistrzostwach świata tenisistek. – Iga trafiła w dobre ręce – uśmiechała się Agnieszka Radwańska w rozmowie z Canal+ tuż przed sobotnim finałem Miami Open. Krakowianka w czasie współpracy z Wiktorowskim na sam szczyt nie zdołała wejść, ale była blisko (nr 2 WTA). Teraz jej młodsza rodaczka jest numerem 1. – Tomek przez długie lata był trenerem bardzo ciężko pracującej tenisistki i duża w tym jego zasługa, że potrafił skłonić Agę do tak ekstremalnego wysiłku – mówiła niedawno w rozmowie z „SE” Karolina Woźniacka, była liderka rankingu, przyjaciółka Radwańskiej. – Obserwowałam to i wiem, jak duży miał wkład w sukcesy Agnieszki. Atutem Tomka jest oczywiście ogromne doświadczenie, które zdobył, pracując z Agą. Kolejne sukcesy przyjdą już wkrótce - dodała Dunka.

Wystrojona Iga Świątek na plaży w Miami! Pocałunki i ten uśmiech, mamy ZDJĘCIA!

Iga Świątek ambasadorką akcji "Dobra Drużyna PZU"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze