Tomasz Wiktorowski nowym trenerem Igi Świątek? Mamy komentarz zespołu Igi

2021-12-05 10:24
Tomasz Wiktorowski i Agnieszka Radwańska
Autor: Przemysław Szyszka Tomasz Wiktorowski i Agnieszka Radwańska

Iga Świątek po ponad pięciu latach współpracy z trenerem Piotrem Sierzputowskim nagle ogłosiła, że rozstaje się z tym szkoleniowcem. Decyzja naszej najlepszej tenisistki jest tym bardziej zaskakująca, że jeszcze zaledwie kilka dni wcześniej Świątek i Sierzputowski na spotkaniu z polskimi mediami mówili o wspólnych planach na kolejny sezon, podkreślając, że są zadowoleni z jej dotychczasowych efektów. Kto będzie nowym trener Igi Świątek? Jak podał Adam Romer z magazynu "Tenisklub", już w poniedziałek współpracę z tenisistką rozpocznie Tomasz Wiktorowski, były trener Agnieszki Radwańskiej. Czy tak rzeczywiście się stanie? Mamy komentarz sztabu Igi Świątek.

Iga Świątek w sobotę poinformowała, że kończy współpracę z trenerem Piotrem Sierzputowskim. Zrobiła to kilka dni po spotkaniu z polskimi mediami, na którym panowała sielankowa atmosfera. Nic nie zapowiadało tego rozstania, a Piotr Sierzputowski zdradził szczegółowe plany na kolejny sezon. "Ta zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była. Jako tenisiści spotykamy na swojej drodze osoby, które wnoszą dużą wartość do naszej pracy, a często też do życia, bo w tourze spędzamy razem prawie cały rok. Dojrzałam do tego, że w życiu zawodowym potrzebujemy czasem takich zmian, aby spotkać kolejne osoby, z którymi zbudujemy współpracę na następne etapy naszego rozwoju" - wyjaśniła swoją decyzję Iga Świątek. "Macie prawo pytać co dalej. Mam wszystko, czego na ten moment potrzeba mi do dalszej pracy i chciałabym bez dodatkowej presji z zewnątrz skupić się w pełni na przygotowaniach do kolejnego sezonu. Mam nadzieję, że spotka się to z Waszym zrozumieniem" - dodała Iga Świątek.

Piotr Sierzputowski w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że z jednej strony, decyzja Igi Świątek go zaskoczyła, ale z drugiej - można było się jej spodziewać. - Nie do końca mogę powiedzieć, że byłem zupełnie zaskoczony, bo myślę, że oboje mieliśmy potrzebę zmiany. Z drugiej strony, to nigdy nie są rzeczy, które da się w pełni przewidzieć. Mam do tego taki ambiwalentny stosunek - powiedział Sierzputowski.

ZOBACZ: Trener Piotr Sierzputowski komentuje rozstanie z Igą Świątek. Czy czuje żal? Wymowne słowa [WYWIAD]

Kto będzie nowym trenerem Igi Świątek. Jak podał Adam Romer z magazynu "Tenisklub", w poniedziałek współpracę z tenisistką zacznie Tomasz Wiktorowski. Były szkoleniowiec Agnieszki Radwańskiej niedawno został nowym dyrektorem turnieju WTA w Gdyni którego organizatorami są Tomasz Świątek i Paulina Wójtowicz, czyli ojciec i menadżerka tenisistki. Wszystko zatem układa się w spójną całość. Wiktorowski ostatnio był cenionym ekspertem Canal+, który transmituje turnieje w cyklu WTA. Fachowo komentował mecze Igi Świątek, wytykając jej błędy. Wygląda na to, że teraz będzie miał okazję poprowadzić byłą mistrzynię French Open.

NIE PRZEGAP!: Agnieszka Radwańska błyszczała na ŚLUBIE trenera Tomasza Wiktorowskiego [GALERIA]

Tomasz Wiktorowski na razie ma być trenerem tymczasowym. Jak informuje "Tenisklub", obie strony muszą sprawdzić, czy współpraca odpowiednio się układa. Później zostanie podjęta decyzja o ewentualnym dołączeniu do sztabu Wiktorowskiego. O skomentowanie tych informacji poprosiliśmy sztab Igi Świątek. "Na ten moment pozostałe aspekty tej zmiany pozostawiamy w komunikacji wewnętrznej całego zespołu i bardzo prosimy o uszanowanie tego, aby dać Idze komfort pracy w przygotowaniach do sezonu. Gdy zapadną wiążące decyzje, niezwłocznie poinformujemy o tym Państwa, a Iga również swoich kibiców. Tak jak to robiliśmy przez cały rok - komunikując wszystkie inne decyzje Igi" - napisała nam Paula Wolecka, PR manager Igi Świątek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze