Piotr Sierzputowski, Iga Świątek

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express

Kluczowa zmiana w karierze Igi Świątek! Podjęła ważną decyzję, zaskoczyła kibiców

2021-12-04 12:32

Iga Świątek po kolejnym roku spędzonym na największych tenisowych arenach podjęła bardzo ważną decyzję, która może zaskoczyć kibiców! Po ponad pięciu latach zawodniczka postanowiła rozstać się ze swoim trenerem, Piotrem Sierzputowskim. Zwyciężczyni ubiegłorocznego Roland Garros obszernie uargumentowała swoją decyzję.

Od nieco ponad roku Iga Świątek funkcjonuje w zupełnie innej rzeczywistości niż miało to miejsce wcześniej. Po triumfie w paryskim turnieju Polka stała się niezwykle rozpoznawalną zawodniczką i pomimo bardzo młodego wieku musiała wyjść naprzeciw presji i oczekiwaniom niesionym przez rywalizację na tym poziomie. W ostatnich miesiącach układało się jej różnie. Więcej na pewno spodziewała się od występu na igrzyskach olimpijskich w Tokio, ale to już historia.

ZOBACZ TEŻ: Wydało się, co Iga Świątek robi podczas treningów. Wielu złapie się za głowy

Sonda
Czy Iga Świątek będzie najlepszą tenisistką świata?

Trzeba myśleć o przyszłości. A w tej u boku Igi Świątek zabraknie Piotra Sierzputowskiego. Tenisistka oficjalnie poinformowała, że po ponad pięciu latach zakończyła współpracę z tym szkoleniowcem. "Ta zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była. Jako tenisiści spotykamy na swojej drodze osoby, które wnoszą dużą wartość do naszej pracy, a często też do życia, bo w tourze spędzamy razem prawie cały rok. Dojrzałam do tego, że w życiu zawodowym potrzebujemy czasem takich zmian, aby spotkać kolejne osoby, z którymi zbudujemy współpracę na następne etapy naszego rozwoju" - zaznaczyła Polka.

"Macie prawo pytać co dalej. Mam wszystko, czego na ten moment potrzeba mi do dalszej pracy i chciałabym bez dodatkowej presji z zewnątrz skupić się w pełni na przygotowaniach do kolejnego sezonu. Mam nadzieję, że spotka się to z Waszym zrozumieniem" - podkreśliła zwyciężczyni Roland Garros 2020 jasno dając do zrozumienia, że póki co nie należy spodziewać się kolejnych przełomowych informacji odnośnie osób, które stanowią jej najbliższe sportowe otoczenie.

Alicja Tchórz dalej w formie. Teraz zdobywa medale na MP
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze