Aryna Sabalenka

i

Autor: AP PHOTO Aryna Sabalenka

prześwietlili ją

Nie do wiary, co znaleźli na Arynę Sabalenkę! Prześwietlili największą rywalkę Igi Świątek i... to mówi samo za siebie

2024-04-01 20:44

Aryna Sabalenka ze względu na swoją narodowość tygodniami musiała odpowiadać na liczne pytania dziennikarzy odnoszące się do wojny w Ukrainie oraz jej stanowiska w tej sprawie. Największa rywalka Iga Świątek dyplomatycznie podchodziła do tematu i odbijała piłeczkę, jednak teraz z pewnością nie będzie jej do śmiechu. Ukraińcy prześwietlili jej aktywność w mediach społecznościowych i to, co znaleźli jest co najmniej niepokojące.

Od czasu ataku Rosji na Ukrainę i wybuchu pełnowymiarowej, bestialskiej wojny na terenie naszych wschodnich sąsiadów, wielu sportowców niekrytykujących remizów Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenki musiało liczyć się z falą krytyki i nie inaczej było w przypadku Aryny Sabalenki. Największa rywalka Igi Świątek regularnie musiała również odpowiadać na pytania dziennikarzy, którzy chcieli jasno usłyszeć, jakie tenisistka ma podejście do wojny w Ukrainie. Po tym, jak gruchnęły informacje o tym, że Białorusinka najpewniej nie będzie mogła wystąpić na najbliższych igrzyskach olimpijskich, Ukraińcy prześwietlili aktywność Sabalenki w mediach społecznościowych. To, co znaleźli nie działa na korzyść zawodniczki. 

Quiz. Czy rozpoznasz piłkarzy z PRL-u. Brak 15/15 to wstyd dla fanów futbolu!

Pytanie 1 z 15
Zacznijmy od czegoś prostego. Ten były piłkarz reprezentacji Polski grał w Widzewie Łódź, Juventusie Turyn i AS Romie. Po latach kariery był m.in. trenerem reprezentacji Polski oraz szefem PZPN. Jest nim?
Boniek

Ukraiński profil na Telegramie "Base of Ukrainian Sports" zaczął bacznie przyglądać się temu, co Aryna Sabalenka lajkuje korzystając ze swojego Instagrama i dotarł do informacji, że największa rywalka Igi Światek polubiła ponad 10 postów Nastassi Mironczyk-Iwanowej. Kobieta ta to nie tylko lekkoatletka, która specjalizuje się w skoku w dal, ale jest również blisko związana z reżimem Aleksandra Łukaszenki. 

W 2020 roku kobieta podpisała list otwarty sportowców, którzy popierają obecną władzę na Białorusi. Na swoim koncie na Instagramie kobieta dzieli się nie tylko postami, które dotyczą jej życia prywatnego, ale również kolportuje ona białoruską propagandę. O ile "lajki", jakie na profilu kobiety zostawiła Sabalenka dotyczyły w większości życia prywatnego, to Ukraińcy szybko zaczęli wątpić w obraz kreowany przez tenisistkę stawiający ją w oczach opinii publicznej jako osobę, która odcina się od wojny. 

Listen on Spreaker.
Najnowsze