Iga Świątek

i

Autor: CHRISTINNE MUSCHI/THE CANADIAN PRESS VIA AP Iga Świątek

Trudna rywalka?

Niepokojące przesłanie skierowane do Igi Świątek. Mowa o poważnym zagrożeniu. Polke czekają trudności?

2023-08-25 10:36

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia ostatniego turnieju wielkoszlemowego w tym roku. Podczas tegorocznego US Open tytułu będzie broniła Iga Świątek i wielu kibiców liczy na to, że Polka zdoła powtórzyć sukces sprzed 12 miesięcy. Nie ma jednak wątpliwości, że reprezentantka biało-czerwonych będzie miała na swojej drodze trudne rywalki, a legenda tenisa wskazuje na największe zagrożenie dla Świątek.

Koniec sierpnia i początek września będzie stał w tenisowym świecie pod znakiem US Open. Na kortach w Nowym Jorku ponownie pojawią się najlepsi tenisiści na świecie, którzy powalczą o prestiżowy trium. Iga Świątek doskonale zna smak zwycięstwa na tej imprezie, bo przed rokiem nie miała sobie równych. Powtórzenie tego wyczynu byłoby wielkim osiągnięciem.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 25
Ile lat skończyła w maju 2023 roku Iga Świątek?

Zagrożenie dla Igi Świątek. Legenda podaje nazwisko

Zwycięstwo na US Open może być nie tylko kolejnym wielkim zwycięstwem Świątek, ale także dużym krokiem do zapewnienia sobie pierwszego miejsca w rankingu WTA na kolejne tygodnie. Nie ma jednak wątpliwości, że Polka może mieć przed sobą wiele groźnych rywalek. Chris Evert, legenda kobiecego tenisa wskazała, która przeciwniczka może być dla Świątek najbardziej niebezpieczna.

Poważnie uderzają w trenera Igi Świątek. Co dalej z Tomaszem Wiktorowskim? Pojawił się jednoznaczny głos

- Największe zagrożenie dla Igi w tym momencie to Coco Gauff - powiedziała w rozmowie z ESPN. Polka niedawno przegrała z Amerykanką i już wtedy zaczęły się pojawiać głosy, że Gauff już niebawem może faktycznie być trudną rywalką dla liderki rankingu WTA. Ale ewentualny pojedynek Świątek z Amerykanką będzie miał miejsce w decydujących rundach US Open.

John McEnroe o Idze Świątek i Hubercie Hurkaczu przed US Open | Super Tenis
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze