Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Niepokojące zdjęcia Igi Świątek z treningu. Potrzebna była pomoc, kolano musiało być opatrywane

2022-06-24 16:12

Iga Świątek jest na ostatniej prostej przygotowań do Wimbledonu. Mistrzyni Roland Garros przebywa od paru dni w Londynie i zapoznaje się z trawiastą nawierzchnią. W piątkowe popołudnie pojawiła się na korcie centralnym, gdzie najpewniej wystąpi w najbliższym czasie. Polka miała pecha, bo po jednej sytuacji jej prawe kolano musiał być opatrywane, co doskonale widać na zdjęciach.

Iga Świątek w ostatnich miesiącach wystąpiła na wielu ważnych turniejach i nie miała zbyt wiele czasu na odpoczynek. Wysiłek włożony w minione tygodnie opłacił się jednak w pełni, bo Polka biła kolejne rekordy i umocniła swoją pozycję w tenisowym świecie. A co najważniejsze, wygrywała kolejne turnieje z wielkoszlemowym Roland Garros na czele.

Wyjątkowe spotkanie Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Polka odnalazła go w Londynie, wymowna reakcja WTA

Iga Świątek doznała urazu na treningu. Są zdjęcia

Po zwycięstwie na paryskich kortach postanowiła zrobić sobie jednak przerwę. Świątek miała wystąpić na turnieju w Berlinie, ale ze względu na problemy z barkiem musiała zrezygnować z udziału. Miała nieco więcej czasu na odpoczynek, co na pewno wyjdzie jej na dobre. Minusem jest jednak to, że dopiero na Wimbledonie zagra pierwszy raz na trawie w tym sezonie.

Wielka przestroga dla Igi Świątek przed Wimbledonem. Ekspert nie ma wątpliwości, to może zgubić Polkę w drodze po tytuł!

A to na pewno nie będzie łatwym zadaniem zwłaszcza, że Świątek nieszczególnie przepada za trawiastą nawierzchnią. Nie zmienia to jednak faktu, że reprezentantka Polski będzie faworytką całej imprezy, która zacznie się już w najbliższy poniedziałek. Świątek w Londynie jest od paru dni i trenuje w pocie czoła.

Dziennikarze "Super Expressu" o Wimbledonie

Nieprzyjemne zdarzenie z udziałem Świątek. Potrzebowała pomocy

W piątek pojawiła się na korcie centralnym, gdzie najpewniej w najbliższym czasie wystąpi podczas turnieju. Niestety mały pech nie ominął naszej reprezentantki. Jak można zobaczyć w zdjęciach w galerii, Świątek w pewnym momencie potrzebowała pomocy. Jej prawe kolano musiało być opatrywane. A wszystko po przypadkowym zdarzeniu.

- Wygląda na to, że uderzyła rakietą w kolano, a na zbliżeniu widać było trochę krwi - relacjonowała na Twitterze dziennikarka związana z tenisem, Carole Bouchard. - Wydaje się, że wszystko jest w porządku. Potrzebowała pomocy zespołu - dodała po chwili dziennikarka. I oby faktycznie drobny uraz w niczym Świątek nie przeszkodził.

Ekspert o zwycięstwie Igi Świątek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze