Roger Federer

i

Autor: AP Roger Federer

Oficjalnie. Roger Federer rezygnuje ze startu w Tokio! Mamy komunikat mistrza, podał powód

2021-07-14 7:51

Roger Federer nie pojawi się na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Legendarny Szwajcar, który ma na koncie złoty i srebrny krążek olimpijski, obwieścił, na swoich mediach społecznościowych, że rezygnuje ze startów na kortach stolicy Japonii w trakcie najważniejszej imprezy roku. Kultowy zawodnik swoją decyzję podjął pod wpływem kontuzji, której miał nabawić się w trakcie sezonu. Informacja o braku zasłużonego sportowca jest prawdziwym szokiem dla wszystkich fanów dyscypliny.

Roger Federer zasmucił wielu fanów tenisa. Szwajcar, który cieszy się reputacją jednego z najlepszych tenisistów w historii, stwierdził, że nie może się pojawić w Tokio. Zawodnik o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie wskazał powód swojej absencji. Okazuje się, że sportowiec zmaga się z kontuzją, której miał nabawić się w trakcie sezonu.

Marta Linkiewicz wyłoniła się z wody niczym syrena i pokazała półnagie ciało. Gorące zdjęcie rozkłada na łopatki

Roger Federer nie zagra w Tokio. Oficjalny komunikat ze strony Szwajcara

Roger Federer bardzo żałuje, że kontuzja odebrała mu prawo gry w Tokio, ponieważ czuje on wielką dumę z reprezentowania Szwajcarii na arenie międzynarodowej. Zawodnik miał już rozpocząć rehabilitację, aby móc wrócić do gry jeszcze latem.

- Podczas sezonu na trawie niestety odnowiła mi się kontuzja kolana. Muszę zaakceptować to, że muszę wycofać się z igrzysk olimpijskich w Tokio. Jestem niezwykle zawiedziony, gdyż zawsze był to dla mnie zaszczyt i jeden z najważniejszych punktów kariery, gdy tylko mogłem reprezentować Szwajcarię. Rozpocząłem już rehabilitację w nadziei, że wrócę do gry jeszcze latem. Życzę całej szwajcarskiej drużynie powodzenia, będę wam bardzo kibicował na odległość! Naprzód Szwajcario! - napisał Federer w mediach społecznościowych.

Nie uwierzycie, kim z wykształcenia jest Kamil Semeniuk. Nie miał innej możliwości, rodzice go naciskali

Cieślak o tytuł mistrza świata w Polsce?! "Już muszą mnie hamować"

Igrzyska olimpijskie także przez Djokovicia?

Okazuje się, że w trakcie turnieju w Tokio może zabraknąć także innych tuz tenisa. Niezdecydowany względem startu w Japonii zdaje się być Novak Djoković. Triumfator Wimbledonu zaznacza, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

- Będę musiał się nad tym zastanowić. Igrzyska od początku były w moich planach, ale jestem teraz trochę rozdarty. To sytuacja 50 na 50 biorąc pod uwagę, co usłyszałem w ostatnich dniach - powiedział reprezentant Serbii po Wimbledonie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze