Iga Świątek

i

Autor: Elise Amendola/AP WTA Ostrawa PREMIE Ile zarobiła Iga Świątek w Ostrawie Nagrody pieniężne

Ojciec Igi Świątek zorganizuje turniej w Polsce z córką w roli głównej. „Idze bardzo zależy”

2021-10-11 16:43

W 2022 roku turniej tenisowy pań BNP Paribas Poland Open może wzbudzić w naszym kraju duże zainteresowanie, bo do udziału w nim przymierza się najlepsza polska tenisistka Iga Świątek. Poinformowali o tym Tomasz Świątek, ojciec Igi oraz Paulina Wójtowicz, menedżerka zawodniczki.

Tomasz Świątek i Paulina Wójtowicz zakomunikowali o zmianach właścicielskich w firmie, która zarządzała turniejem w tym roku. Przypomnijmy, że odbył się on w Gdyni między 17 a 25 lipca. Szefem imprezy był znakomity przed laty deblista Marcin Matkowski, występujący jako członek zarządu spółki Tennis Consulting, która podpisała wieloletnią umowę z właścicielem licencji – firmą Octagon (światowy lider w branży sportowej). Świątek i Wójtowicz poinformowali, że odkupili udziały Matkowskiego w Tennis Consulting i zostali wyłącznymi organizatorami przyszłorocznej edycji BNP Paribas Poland Open.

Świątek i Wójtowicz informują: „Jako wyłączni organizatorzy zrealizujemy drugą edycję turnieju BNP Paribas Poland Open. Turniej odbędzie się w lipcu 2022 roku w Gdyni. Jesteśmy zadowoleni z pierwszej edycji wydarzenia, ale z uwagi na 5-letnią licencję patrzymy na ten projekt długofalowo i mamy ambitne cele. Naszą ambicją jest, aby każda edycja była lepsza, cieszyła się coraz większą popularnością. Turniej promuje tenis w naszym kraju oraz przyciąga zawodniczki zarówno z Polski, jak i zza granicy. Wraz ze sprzedażą udziałów przez Marcina, we władzach spółki zaszły zmiany - spółka nie posiada prezesa, będziemy nią zarządzać wspólnie” – piszą nowi szefowie turnieju.

Nie uwierzysz, kto był na meczu Igi Świątek. Nie do pomyślenia!

Jak dodają, BNP Paribas Poland Open 2022 znalazł się w kalendarzu sportowym Igi Świątek. „Idze bardzo bliska jest gra dla naszych kibiców, chce to robić jak najczęściej, dlatego osobiście bardzo jej zależy na udziale w tym turnieju” – głosi komunikat. „W dużej mierze to dzięki jej sukcesom sprowadziliśmy światowy tenis do Polski. Teraz pora na dalszy rozwój tego wyjątkowego projektu. Prace nad kolejną edycją już trwają.”

Sonda
Czy Iga Świątek będzie najlepszą tenisistką świata?
Najnowsze