Iga Świątek

i

Autor: AP Iga Świątek

Iga okazała wsparcie

Piękne zachowanie Igi Świątek. Okazała wsparcie rywalce, przeżywa prawdziwy dramat

2022-09-23 8:57

Iga Świątek przygotowuje się do kolejny startów w końcówce sezonu. Obecnie wciąż odpoczywa po wygraniu w wielkoszlemowym US Open, ale już na początku października uda się do Czech, aby zagrać w turnieju WTA 500 w Ostrawie. Nie wszystkie zawodniczki mają taki komfort, a jedna z rywalek Igi Świątek usłyszała niedawno niezwykle niepokojącą diagnozę. Polka okazała jej dużo wsparcia za pomocą mediów społecznościowych.

Iga Świątek ma za sobą zdecydowanie najlepszy sezon w karierze, a przecież do końca roku zostały jeszcze trzy miesiące i kilka turniejów, w których może sięgnąć po kolejne laury. Obecne plany Igi Świątek to start w Ostrawie i San Diego w turniejach rangi WTA 500, a potem chwila odpoczynku i rywalizacja w finale sezonu – Turnieju Mistrzyń, w którym udział bierze osiem najlepszych tenisistek danego sezonu. Polka jednak nie zapomina o swoich koleżankach z touru. Jedna z nich odniosła niedawno bardzo przykrą kontuzję, a Świątek postanowiła okazać jej wsparcie.

Wyszła na jaw prawda o Idze Świątek! Jej była agentka ujawnia kulisy pracy, określiła ją w jasny sposób

Iga Świątek pożyczyła tacie wypasioną furę. Zobacz zdjęcia w galerii poniżej:

Iga Świątek wsparła rywalkę w trudnej chwili

Do całego zdarzenia doszło na rozgrywanym w ostatnim czasie turnieju WTA w Tokio. Na przeciw siebie stanęły Naomi Osaka oraz Daria Saville. Niestety, Australijka w jednej z akcji upadła na ziemię i już nie mogła się podnieść. Trzymała się za kolano i dopiero ratownicy zdołali znieść kontuzjowaną Saville z kortu. Australijka poprosiła w mediach społecznościowych o modlitwę, aby nie zerwała więzadeł w kolanie, co przydarzyło się jej już w 2013 roku. Diagnoza była jednak dla niej okrutna.

Poznaliśmy tajemnicę Igi Świątek. Nigdy wcześniej o tym nie opowiadała, wszystko stało się jasne

Bo badaniach okazało się, że faktycznie Saville ponownie zerwała więzadła krzyżowe przednie w kolanie. Iga Świątek nie mogła przejść obok tego obojętnie i postanowiła wesprzeć rywalkę ciepłym słowem. – Zdrowiej szybko! – napisała krótko Iga Świątek i wiadomo, że jej słowa dotarły do rywalki, która podziękowała jej w odpowiedzi na komentarz. Przy takiej kontuzji przerwa Australijki wyniesie co najmniej kilka miesięcy.

Daria Abramowicz o wygranej Igi Świątek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze