Iga Świątek

i

Autor: AP Iga Świątek

cała prawda

Wyszła na jaw prawda o Idze Świątek! Jej była agentka ujawnia kulisy pracy, określiła ją w jasny sposób

2022-09-22 13:04

W karierze Igi Świątek w ostatnich 12 miesiącach doszło do wielu zmian. Przed nowym sezonem zmieniła trenera, a teraz również postanowiła rozstać się z dotychczas prowadzącą ją agentką i powierzyła swoje interesy agencji IMG Tennis. Teraz jej była menedżerka postanowiła wyjawić, jak współpracowało się jej z najlepszą polską tenisistką. Zdradziła, jaką szefową jest Iga Świątek.

Iga Świątek pierwsze sukcesy zaczęła odnosić w 2020 roku i od razu zaczęła od czegoś spektakularnego – wygrania Rolanda Garrosa. Rok 2021 był z jednej strony bardzo udany, bo Świątek dołożyła dwa tytuły w cyklu WTA i awansowała na Turniej Mistrzyń, ale przydarzyło się jej kilka dotkliwych porażek. Przed startem kolejnego sezonu doszło do wielkiej, ale nieco nieoczekiwanej zmiany – Świątek zakończyła współpracę z Piotrem Sierzputowskim i rozpoczęła treningi pod okiem Tomasza Wiktorowskiego. To okazało się strzałem w dziesiątkę, bowiem w tym roku 21-latka zgarnęła 7 tytułów w cyklu WTA, z czego 2 to turnieje Wielkiego Szlema – Roland Garros oraz US Open. Po tych sukcesach Iga Świątek zrobiła kolejny krok w stronę rozwoju swojej kariery – zakończyła współpracę z Pauliną Wójtowicz i dołączyła do IMG Tennis, agencję, która reprezentuje największych tenisistów (w przeszłości m.in. Agnieszkę Radwańską). Teraz Paulina Wójtowicz postanowiła opowiedzieć w wywiadzie ze Sport.pl, jak wyglądała współpraca z najlepszą polską tenisistką.

Iga Świątek rozstała się z agentką! Jest komentarz z jej zespołu, ważne zmiany!

Daria Abramowicz o wygranej Igi Świątek

Jaką szefową była Iga Świątek? Paulina Wójtowicz ujawnia

W rozmowie z portalem Sport.pl była agentka Igi Świątek wyjawiła, jak współpracowało się jej z polską mistrzynią. - Pracowałyśmy ze sobą kilka lat, również wtedy gdy Iga nie była pierwsza w rankingu WTA. Myślę, że najlepszym uczuciem do opisania jest na pewno duma, że Iga osiągnęła ten cel, a ja mogłam być tego świadkiem - powiedziała Wójtowicz.

Poznaliśmy tajemnicę Igi Świątek. Nigdy wcześniej o tym nie opowiadała, wszystko stało się jasne

Paulina Wójtowicz przyznała też, że cieszy się z tego, jakie kontrakty udało się jej wynegocjować dla Igi Świątek. Nie mogło też zabraknąć pytania o to... jaką szefową była 21-latka. Wójtowicz wyraziła się bardzo jasno i stanowczo. - Wymagającą, sprawiedliwą i uczciwą - powiedziała wprost była agentka polskiej zawodniczki. Dodała też, że Iga Świątek słucha ludzi, których zatrudnia, jednak ostateczna decyzja zawsze należy do niej.

Iga Świątek pożyczyła tacie wypasioną furę! Kliknij w galerię poniżej, aby zobaczyć zdjęcia:

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze