Jerzy Janowicz

Autor: Eastnews

Puchar Davisa: Polska remisuje z Litwą. Janowicz nadrobił to, co stracił Kubot

2015-03-06 22:45

Słaby początek w wykonaniu Łukasza Kubota, ale potem dobra gra Jerzego Janowicza - w efekcie po pierwszym dniu meczu tenisowego Pucharu Davisa w Płocku Polska remisuje z Litwą 1:1.

Do Płocka zawitałą głośna grupa litewskich kibicó, nie zabrakło też minuty ciszy dla zmarłego Bohdana Tomaszewskiego.

Jako pierwszy na kort wyszedł Łukasz Kubot i gładko przegrał z Ricardasem Barankisem w trzech setach. Postawił mu się poważniej tylko w drugiej partii, gdy ugrał cztery gemy.

WTA w Monterrey: Ula Radwańska w ćwierćfinale!

W grze Polskę utrzymał Janowicz. Grigelisa też ograł w trzech setach, w pierwszej potrzebował do tego tie-breaka.

Losy zwycięstwa rozstrzygną się na pewno w niedzielę - w sobotę czeka nas debel. Wygra ten, kto pierwszy wygra trzy mecze.