Agnieszka Radwańska, US Open 2012

A. Radwańska - Vinci. Agnieszka Radwańska przed meczem z Robertą Vinci: Zemszczę się za siostrę!

2012-09-03 12:31

W III rundzie US Open Agnieszka Radwańska (23 l.) pokonała Serbkę Jelenę Janković (27 l.) 6:3, 7:5. Isia z meczu na mecz gra coraz lepiej, a kontuzja barku już prawie jej nie dokucza. Stawką pojedynku w IV rundzie będzie nie tylko awans do 1/4, ale również honor rodziny Radwańskich. - Muszę pomścić siostrę - mówi Agnieszka przed starciem z Włoszką Robertą Vinci (29 l.), która w pierwszej rundzie strasznie zlała Urszulę Radwańską (6:1, 6:1).

Jeśli chodzi o sobotni mecz z Janković, która 4 lata temu była liderką rankingu, to przypominał wojnę na wyniszczenie. Spotkanie obfitowało w wymiany dochodzące nawet do ponad 30 uderzeń.

- Na dodatek było strasznie wilgotno i gorąco (ponad 30 stopni przy pełnym słońcu - red.). W przerwach chłodziłam się lodem, ale czułam się, jakbym miała się stopić. Dlatego cieszę się, że udało mi się wygrać w dwóch setach - nie kryła radości Radwańska.

Teraz przed Isią walka z Vinci (19. miejsce w rankingu). - Muszę pomścić siostrę - powtarza Agnieszka, która grała z tą rywalką cztery razy i wszystkie pojedynki wygrała.