Agnieszka Radwańska Australian Open 2014

Autor: archiwum se.pl Agnieszka Radwańska Australian Open 2014

Radwańska - Zahlavova Strycova, wynik 6:4, 6:4. Polce odcięli prąd, ale wygrała w Montrealu. Zapis relacji

2014-08-06 0:42

Agnieszka Radwańska jest już w III rundzie turnieju WTA w Montrealu po zwycięstwie 6:4, 6:4 z Czeszką Barborą Zahlavovą-Strycovą (nr 37). Mecz rozgrywany był w niecodziennych warunkach. Z powodu awarii prądu nie działały ani mikrofony, ani aparatura sprawdzająca, gdzie upadła piłka. Niestety Polka, choć udało jej się awansować, też grała tak jakby brakowało jej energii. Dziwnie przygaszona, pasywna, popełniała dużo błędów. Na szczęście Czeszka też nie miała swojego dnia, ale forma Isi martwi... Gwizdek24.pl przeprowadził relację LIVE z meczu. Zapraszamy do lektury

Hubert Hurkacz - Stefanos Tsitsipas

KONIEC! Hubert Hurkacz w 1/4 finału turnieju w Dubaju przegrywa 6:7(4), 7:6(1), 1:6 z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem. Polak walczył pięknie, ale w trzecim secie już opadł z sił. To i tak był świetny występ wrocławianina, najlepszy w karierze. Robi postępy i oby tak dalej

Grek ma dwie piłki meczowe

6:7, 7:6, 1:5

Gem dla Hurkacza. Polak jest już bardzo zmęczony, ale po długiej walce na przewagi zdołał urwać pierwszego w tym secie gema

6:7, 7:6, 0:5

Gem dla Tsitsipasa. Grek już panuje na korcie. Wygrywa gema do zera

6:7, 7:6, 0:4

Gem dla Tsitsipasa. PRZEŁAMANIE. Niestety Polak coraz częściej ładne zagrania przeplata błędami. Chyba opadł z sił. Przestał też trafiać pierwszym podaniem, a to zawsze rodzi problemy. Hubert znów dał się przełamać. Źle się układa trzeci set

6:7, 7:6, 0:3

Gem dla Tsitsipasa. Polak miał szansę na przełamanie. Niestety zagrał wtedy return w siatkę. Potem była walka na przewagi. Na koniec udana akcja Greka. Szkoda kolejnej niewykorzystanej okazji...

Hurkacz miał szansę na przełamanie, ale niestety jest już równowaga

Tsitsipas nagle w połowie gema postanowił... zmienić buty

6:7, 7:6, 0:2

Gem dla Tsitsipasa. PRZEŁAMANIE. No niestety... Polak traci podanie. Miał piłkę na 1:1, ale nie wykorzystał szansy, a potem zaczął popełniać błędy. Przy breakpoincie popsuł proste zagranie, pakując piłkę w siatkę. W trudnym momencie przestał też funkcjonować serwis Polaka. Nie trafiał pierwszym podaniem. Szkoda, ale trzeba walczyć.

6:7, 7:6, 0:1

Gem dla Tsitsipasa. Serwujący Grek zaczyna decydującą partię bardzo dobrze. Gem wygrany pewnie, szybko i do zera. Jak odpowie Polak?

Początek trzeciego seta. Serwuje Tsitsipas

Tsitsipas poszedł do szatni. Korzysta z przerwy toaletowej

GEM I SET DLA HURKACZA! Fenomenalny tie-break w wykonaniu Polaka. Widowiskowe akcje. Hurkacz wygrywa 7-1. Na koniec popisowy wolej. Będzie trzeci set. Hurkacz - Tsitsipas 6:7(3), 7:6(1)

6-1 po pięknej akcji Polaka! Pięć piłek setowych!

5-1...

3-1 dla Polaka

2-0 po błędzie Greka

6:7, 6:6

Gem dla Tsitsipasa. Polak miał piłkę setową, ale Grek wybronił się serwisem. Mamy remis i przed nami drugi tie-break!

Hurkacz ma piłkę setową!

6:7, 6:5

Gem dla Hurkacza! Polak znów wytrzymał presję. Gra agresywnie i - co najważniejsze - skutecznie. Hubert prowadzi w drugim secie!

6:7, 5:5

GEM DLA HURKACZA. PRZEŁAMANIE! Brawo Hubert! Polak przełamuje podanie Tsitsipasa i mamy remis!

Znów breakpoint!

Równowaga...

Hurkacz ma dwa breakpointy!

A tu wymiana, w czasie której Hurkacz odegrał piłkę... leżąc na korcie

6:7, 4:5

Gem dla Hurkacza. Dużo ładnych akcji i wymian a na koniec gest radości Polaka. Hubert wygrywa gema przy własnym podaniu. Na przewagi, po walce. Ważne, że jest jeszcze w grze. Teraz serwować będzie Tsitsipas

6:7, 3:5

Gem dla Tsitsipasa. Szkoda tego gema i niewykorzystanych szans. Polak miał dwa breakpointy. Nie dał jednak rady. Tsitsipas pomógł sobie serwisem. Zamiast remisu mamy prowadzenie Greka

Kolejny breakpoint...

Hurkacz ma szansę na przełamanie...

6:7, 3:4

Gem dla Hurkacza. Polak odpowiada. Jeszcze walczy Hubert. Wygrywa gema pewnie i szybko. Rywal wciąż ma jednak przewagę przełamania

6:7, 2:4

Gem dla Tsitsipasa. Grek coraz bliżej zwycięstwa i awansu do półfinału. Zaczęło się od 40-0 i zanosiło się na błyskawicznego gema. Wtedy Tsitsipas popełnił dwa błędy. Chwilę później było już jednak po gemie. Przy 40-30 Stefanos mocno zaserwował. Polak nie miał szans odegrać

6:7, 2:3

Gem dla Hurkacza. Polak znów bronił breakpointa. Wtedy pokazał jednak klasę, popisując się  świetną i widowiskową akcją. Potem była długa gra na przewagi. Na szczęście Hubert wytrzymał i obronił podanie. Wciąż jest w grze

6:7, 1:3

Gem dla Tsitsipasa. Grek wygrywa gema łatwo. W połowie była śmieszna mieszna sytuacja. Grek zaserwował tak, że... wypadła mu rakieta z rąk. Hubert odegrał, a Grek nie miał już czym zagrać. Rakieta leżała na korcie. Potem Tsitsipas skończył pewnie gema

6:7, 1:2

Gem dla Tsitsipasa. PRZEŁAMANIE. Niestety Polak traci podanie. Zaczął gema dobrze, prowadził 30-0. Potem jednak gdy Grek doprowadził do 30-30, Hurkacz wyraźnie wpadł w jakiś dziwny dołek. Popełnił dwa bardzo proste błędy. Te błędy okazały się kosztowne - Tsitsipas prowadzi z przewagą przełamania

Tsitsipas ma szansę na przełamanie...

6:7, 1:1

Gem dla Tsitsipasa. Grek odpowiada. Bardzo pewnie i szybko wygrany gem. Na koniec potężny płaski forhend, na którego Polak nie był w stanie odpowiedzieć

6:7, 1:0

Gem dla Hurkacza. Zacięty gem. Zaczęło się od błędów Polaka i było 15-30. Potem było dużo widowiskowych i długich akcji. W walce na przewagi górą Hubert. Ważne, że dobrze otworzył drugą partię

Zaczynamy drugiego seta. Serwuje Hubert Hurkacz

6:7

GEM I SET TSITSIPAS. Niestety Polak nie dał rady w tie-breaku. Grek wygrywa tie-breaka 7-4

3-6 Hurkacz odegrał piłkę, leżąc na korcie! Niestety wymianę skończył Grek i ma trzy setbole

3-4 Tsitsipas ma mini-breaka niestety

2-3 Grek prowadzi

2-1 dla Hurkacza. Bez mini-breaków

6:6

Gem dla Hurkacza. Wygrany z trudem. Było 30-30 i zrobiło się nerwowo. Na szczęście Tsitsipas popełnił potem dwa błędy. Będziemy mieli tie-breaka!

5:6

Gem dla Tsitsipasa. Ciekawy gem. Zaczęło się od prowadzenia 30-0 Greka, ale potem Polak dwoma znakomitymi akcjami doprowadził do 30-30. W trudnym momencie faworyt pokazał klasę. Pewne i mocne serwisy, po których Hurkacz był bezradny. Polak znów będzie serwował pod presją

5:5

Gem dla Hurkacza. Polak poradził sobie z presją doskonale. Gem wygrany do zera. Mocne serwisy (jeden as) i agresywny tenis. Tsitsipas nie miał nic do powiedzenia w tym gemie

4:5

Gem dla Tsitsipasa. Grecki faworyt znów na prowadzeniu. Dość pewnie wygrany gem, do 15. Polak teraz będzie serwował pod presją. Nie ma miejsca na pomyłki...

4:4

Gem dla Hurkacza. I znowu wygrany do zera. Polak posłał asa. Dobrze serwował przez cały gem. Na koniec popisał się świetnym stop-volleyem. Piłka spadła tuż za siatkę. Zagranie w stylu Agnieszki Radwańskiej z najlepszych lat. Mamy remis

3:4

Gem dla Tsitsipasa. Grek odpowiada gemem wygranym do zera. Sprytnie zmuszał Polaka do pomyłek. Na koniec przy 40-0 dla długowłosego faworyta popisał się potężnym bekhendem

3:3

Gem dla Hurkacza. Polak wygrywa gema do zera. Trafiał pierwszym podaniem i szybko wygrywał wymiany. Przy 40-0 gdy piłka zawadziła o siatkę po zagraniu Greka, popisał się też ładnym skrótem. Rywal nawet nie zareagował

2:3

Gem dla Tsitsipasa. Grek się rozkręca. Przydarzył mu się podwójny błąd serwisowy i było 30-30. Potem jednak 11. w rankingu ATP tenisista pokazał klasę dwoma świetnymi akcjami

2:2

Gem dla Tsitsipasa. PRZEŁAMANIE. Niestety... Gem w którym Polak przeplatał udane zagrania wymuszonymi błędami. Hurkacz prowadził 40-30, miał piłkę na 3:1. Grek jednak wywierał presję, kiedy tylko miał okazję. Już przy pierwszej szansie na przełamanie doprowadził do remisu. Szkoda.

2:1

Gem dla Hurkacza! PRZEŁAMANIE! Dobra gra Polaka i sporo błędów Greka. Hubert wypracował sobie przewagę 40-15 i były dwa breakpointy. Przy pierwszym Tsitsipas wybronił się dobrym serwisem. Przy drugim Polak cierpliwie wytrzymał tempo długiej wymiany. W końcu Grek popełnił błąd, wyrzucając piłkę za końcową linię. Świetny początek w wykonaniu wrocławianina

Uwaga! Hurkacz ma dwa breakpointy!

1:1

Gem dla Hurkacza. Polak dobrze serwował i szybko zbudował przewagę 40-0. Potem przytrafił mu się błąd, ale w następnej akcji skończył wymianę pewnym wolejem i mamy remis

1:0

Gem dla Tsitsipasa. Grek wygrywa gema przy własnym podaniu, ale miał problemy. Polak po ładnym lobie prowadził 30-15. Potem było 40-40 i walka na przewagi. Na koniec Tsitsipas opanował sytuację

GRAMY! Serwuje Tsitsipas

A tu krótki komentarz Hurkacza przed dzisiejszym meczem

Panowie są już na korcie. Trwa rozgrzewka

To drugi mecz Hurkacza z Tsitsipasem w krótkim czasie. Tydzień temu Grek ograł Polaka 6:4, 6:2 w II rundzie turnieju ATP w Dubaju. - Postaram się wyciągnąć wnioski z tamtego meczu i zagrać lepiej - mówi Hubert

Na zwycięzce tego starcia czeka już w 1/2 finału Francuz Gael Monfils

Hurkacz w meczu z Nishikorim zaprezentował się bardzo dobrze, ale bukmacherzy przed meczem z Tsitsipasem dają mu małe szanse na zwycięstwo. Zdecydowanym faworytem jest Grek

Z awans do 1/4 finału turnieju ATP w Dubaju Hubert Hurkacz zarobił już 75,1 tys. dolarów. Premia za półfinał jest prawie dwukrotnie większa - 143,2 tys. dolarów

Monflis właśnie pokonał Berankisa. A to oznacza, że za ok. 10 minut na korcie pojawią się Hurkacz i Tsitsipas

W meczu Monfils - Berankis będzie trzeci set. Zatem Hurkacz i Tsitsipas powalczą nieco później. Polak i Grek czekają na koniec meczu Francuza z Litwinem

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Hubert Hurkacz - Stefanos Tsitsipas w 1/4 finału turnieju ATP w Dubaju. Początek spotkania ok. godz. 13.30.