Kontuzja Igi Świątek w Rzymie

Autor: Twitter/Zrzut ekranu/The Tennis Letter Kontuzja Igi Świątek w Rzymie

Porażka Świątek

Rosjanie pieją z zachwytu po porażce Igi Świątek. Ten komentarz nie pozostawia złudzeń, szokujące porównanie

2023-05-18 21:07

Iga Świątek niestety nie była w stanie dokończyć meczu ćwierćfinałowego, w którym mierzyła się z Jeleną Rybakiną. Liderka światowego rankingu wygrała pierwszego seta, a w drugim po tie-breaku lepsza okazała się rywalka. Podczas decydującej partii było 2:2 w gemach, jednak Polka skreczowała z powodu kontuzji uda. Porażkę 21-latki skomentowały rosyjskie media.

Iga Świątek nie będzie dobrze wspominać ostatniego okresu swojej kariery. Polka odpadła w ćwierćfinale z turnieju w Rzymie, jednak nie to jest największym problemem liderki światowego rankingu. Podczas ostatniego spotkania z Jeleną Rybakiną skreczowała w trzecim secie z powodu kontuzji uda. 21-latka do tej pory szła jak burza i wszyscy liczyli na to, że dotrze aż do finału. Świątek od początku turnieju odprawiała z kwitkiem Anastazję Pawluczenkową, Łesią Curenko oraz Donnę Vekić. Liderka światowego rankingu w tym roku triumfowała w Stuttgarcie oraz Dosze.

Rosjanie nie kryją zadowolenia z porażki Świątek! Ten wpis może zaskakiwać

Rosjanie zawsze czekają, aż Świątek podwinie się noga. Tym razem nie było inaczej, w portalu "sport-express.ru", pojawił się zaskakujący tytuł "Rybakina staje się koszmarem dla pierwszej rakiety świata. Po raz trzeci z rzędu znokautowała Świątek". Dalszy opis, delikatnie mówiąc został przerysowany, ponieważ każdy kto oglądał mecz widział, że było inaczej. - Jelena Rybakina po raz kolejny potwierdziła, że jest prawdziwym koszmarem dla Igi Świątek. W ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Rzymie Rosjanka reprezentująca Kazachstan wygrała trzeci mecz z rzędu z liderką światowego rankingu. Co więcej, polska tenisistka nie zdołała nawet dokończyć spotkania z powodu kontuzji kolana - można przeczytać.

Zła passa w wykonaniu Świątek nadal trwa, ponieważ dla liderki światowego rankingu jest to trzecia z rzędu porażka z Rybakiną.

Czy Iga Świątek obroni tytuł na Roland Garros 2023?