Naomi Osaka

i

Autor: AP PHOTO/MARK J. TERRILL Naomi Osaka

trudne chwile

Rywalka Igi Świątek wybuchła płaczem. Musiała wycofać się z turnieju, przykry moment

2022-08-10 14:42

Iga Świątek 10 sierpnia rozpoczyna walkę w turnieju WTA 1000 w Toronto. Losowanie nie było dla niej szczęśliwe, bowiem bardzo szybko może ona trafić na groźne rywalki. Okazuje się jednak, że jedna z czołowych zawodniczek świata musiała przedwcześnie zrezygnować z rywalizacji. Naomi Osaka nie dała rady i zmuszona została do skreczowania z powodu problemów zdrowotnych. To był dla niej bardzo trudny moment, a emocje wzięły górę.

Iga Świątek dopiero od II rundy zaczyna rywalizację w Toronto, korzystając z wolnego losu. Tego przywileju nie miała była liderka rankingu WTA, Naomi Osaka, która obecnie zajmuje dopiero 39. miejsce w rankingu WTA. W tym roku Japonka mogła pochwalić się choćby dotarciem do finału Miami Open, gdzie przegrała właśnie z Igą Świątek, ale później miała sporo problemów. W turnieju w Madrycie dotarła do II rundy, a na Roland Garros przegrała już w pierwszym meczu. Z Wimbledonu musiała wycofać się z powodu problemów ze zdrowiem i wróciła dopiero na początku sierpnia na turniej w San Jose, gdzie również poległa bardzo szybko, bo w II rundzie. Niestety, na turnieju w Toronto nie było lepiej, bo Osaka znów przegrała z kontuzją.

Agnieszka Radwańska ujawniła prawdę o meczu z Igą Świątek. Zdradziła sekret, kibice o tym nie wiedzieli

Naomi Osaka zalała się łzami. Kolejna porażka w krótkim czasie

W pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Toronto Japonka mierzyła się z Kaią Kanepi. Pierwszy set Estonka wygrała dopiero po tie-breaku, ale w drugiej partii zyskiwała coraz większą przewagę. Wszystko z powodu problemów zdrowotnych Naomi Osaki. Ból pleców był dla niej tak dotkliwy że przy stanie 3:0 dla Kanepi 24-letnia tenisistka postanowiła zrezygnować z dalszej rywalizacji.

Iga Świątek wyznała brutalną prawdę. Ta sytuacja dotyka wielu, smutne słowa mistrzyni

 – Ból pleców dokuczał mi już od samego początku spotkania. Robiłam, co mogłam, by to przetrwać. Wielokrotnie zaciskałam zęby, ale w końcu stwierdziłam, że nie ma sensu dłużej się męczyć – Wyjaśniła po meczu Naomi Osaka, która nie potrafiła powstrzymać łez – Chciałabym bardzo podziękować Kai za dzisiejszą rywalizację. Życzę jej powodzenia na dalszych etapach turnieju – dodała drżącym głosem 24-latka.

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze