Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

i

Autor: Instagram/Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

Szczere wyznanie

Agnieszka Radwańska ujawniła prawdę o meczu z Igą Świątek. Zdradziła sekret, kibice o tym nie wiedzieli

2022-08-10 13:02

Choć Agnieszka Radwańska zakończyła karierę kilka lat temu, w ostatnim czasie mocno przypomniała o sobie kibicom. Szczególnym echem odbił się jej pokazowy mecz z Igą Świątek w ramach charytatywnego wydarzenia dla Ukrainy. "Isia" dość niespodziewanie wygrała z liderką rankingu WTA 6:4. Po pewnym czasie Radwańska ujawniła prawdę o meczu ze Świątek. W rozmowie z "Super Expressem" zdradziła sekret, o którym nie wiedzieli kibice.

Radwańska zakończyła owocną karierę w 2018 roku. Wszyscy kibice doskonale pamiętają jej sukcesy, m.in. finał Wimbledonu 2012, zwycięstwo w WTA Finals 2015 i 2. miejsce w rankingu WTA. "Isia" podjęła trudną decyzję w wieku 29 lat, ale doskonale ją przemyślała. Jej organizm był już wyniszczony i zdrowie nie pozwalało kontynuować kariery na satysfakcjonującym poziomie. W związku z tym zawiesiła buty na kołku, ale tenis wciąż jest jej największą pasją. W ostatnich tygodniach krakowianka przypomniała o sobie kibicom na całym świecie, występując w turnieju legend podczas Wimbledonu. Już tam zachwyciła ich swoją formą, a kilka tygodni później rozegrała pokazowego seta z Igą Świątek. Był to główny punkt wydarzenia "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy", podczas którego zebrano ponad 2 miliony złotych dla dzieci z kraju pogrążonego wojną. Sport zszedł wówczas na dalszy plan, ale występ Radwańskiej był znakomity i potwierdził, że wciąż dobrze czuje się na korcie. Dla byłej tenisistki nie było to jednak tak oczywiste.

Iga Świątek wyznała brutalną prawdę. Ta sytuacja dotyka wielu, smutne słowa mistrzyni

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery

Radwańska ujawniła prawdę o meczu ze Świątek. Zdradziła sekret

To było dla mnie wyzwanie. Nie sądziłam, że jeszcze kiedykolwiek zagram singla i to z pierwszą rakietą świata w TAURON Arenie przed 15 tysiącami kibiców. Był to dla mnie challenge i, szczerze mówiąc, na początku byłam trochę zdenerwowana, ponieważ już nie trenuję - stwierdziła w niedawnej rozmowie z "Super Expressem" Radwańska. Po niemal czterech latach po raz pierwszy wystąpiła w singlu i musiała się do tego odpowiednio przygotować. A problemy zdrowotne wciąż jej doskwierają, co stanowiło pewien kłopot.

Agnieszka Radwańska rozbrajająco o synu. Ma plan na jego przyszłość, Kuba potrafi ją zaskoczyć

Agnieszka Radwańska i Iga Świątek mają teraz naprawdę dobre relacje!

Gram dla siebie, nawet nie tyle, co gram, a po prostu odbijam dla siebie, żeby być w formie. To absolutnie nie jest ta intensywność, co kiedyś. Fizycznie było to dla mnie wyzwanie i musiałam zrobić trochę więcej i troszkę się podreperować, żeby w ogóle wyjść na ten kort, ale cieszę się, że dałam radę i wszystko się udało - dodała 33-letnia była wiceliderka rankingu WTA. Pokazowe zwycięstwo zachwyciło wielu kibiców, ale Radwańska postanowiła stonować te nastroje.

To od początku do końca była pokazówka. Miała na celu pokazać dobry tenis dla wszystkich zgromadzonych kibiców, więc patrzmy na to z przymrużeniem oka. Na tym to też polega, żeby nie napinać się, a pokazać sport w najczystszej postaci, żeby każdy dobrze się bawił - oceniła "Isia".

Sonda
Kto jest lepszy: Iga Świątek czy Agnieszka Radwańska?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze