Agnieszka Radwańska

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS Agnieszka Radwańska

Wyznanie tenisistki

Agnieszka Radwańska opowiedziała o problemach ze zdrowiem. Doskwiera jej spory ból, zdobyła się na szczerość

2022-08-06 16:12

W 2018 roku Agnieszka Radwańska skończyła karierę, ale w ostatnim czasie przypomniała o sobie kibicom. Jej występy podczas turnieju legend na Wimbledonie i w charytatywnym meczu "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy" zachwyciły fanów. Była tenisistka pokazała, że wciąż znakomicie czuje się na korcie, ale nie zamierza wznawiać kariery. Między innymi ze względu na problemy zdrowotne. Radwańska szczerze opowiedziała nam o nich w ekskluzywnej rozmowie.

Przez lata Radwańska była jedną z najlepszych tenisistek świata. Niemal całą karierę plasowała się w czołowej "10" rankingu WTA i kibice w Polsce kibicowali jej w najważniejszych turniejach. Finał Wimbledonu w 2012 roku, zwycięstwo w WTA Finals 2015 - te osiągnięcia są wspominane do dziś. Krakowianka była nawet wiceliderką światowego rankingu, a do dziś pozostaje jedną z zawodniczek, które zarobiły na korcie najwięcej pieniędzy. Dzięki wspaniałym występom zarobiła w karierze blisko 28 milionów dolarów, co daje jej 9. miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Niestety, lata gry na najwyższym poziomie odbiły się na jej zdrowiu. Był to jeden z powodów, dla których już w wieku 29 lat zdecydowała się zakończyć karierę. Pod koniec 2018 r. ta informacja wstrząsnęła kibicami, ale była dokładnie przemyślana. "Isia" opowiedziała o szczegółach z perspektywy czasu w niedawnej rozmowie z "Super Expressem".

Agnieszka Radwańska szczerze o Idze Świątek, wznowieniu kariery i sportowej emeryturze. "Isia" nie miała tajemnic

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery

Radwańska opowiedziała o problemach zdrowotnych. Doskwiera jej spory ból

- To była świadoma i dobra decyzja, którą podjęłam te 4 lata temu. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła do tego wrócić - powiedziała nam 33-latka podczas turnieju ITF 100 w Kozerkach. Podczas Memoriału Pary Prezydenckiej im. Marii i Lecha Kaczyńskich spełnia się w nowej roli. Po raz pierwszy została dyrektorką turnieju. Jest to kolejne działanie, które podjęła w tenisowym środowisku na sportowej emeryturze. Radwańska gra m.in. w Superlidze, a jej ostatnie występy na Wimbledonie i przeciwko Idze Świątek rozochociły kibiców. Ci zachęcali finalistkę Wimbledonu 2012 do powrotu do touru, jednak "Isia" stanowczo to wykluczyła. Także ze względu na zdrowie.

Agnieszka Radwańska rozbrajająco o synu. Ma plan na jego przyszłość, Kuba potrafi ją zaskoczyć

Agnieszka Radwańska i Iga Świątek świetnie się dogadują!

- 4 lata temu mój organizm absolutnie powiedział "dość" i nie poczuł się od tej pory wcale lepiej - wyznała Radwańska. Gdy kończyła karierę, narzekała m.in. na duże problemy ze stopą, ale okazuje się, że jest to jedynie część jej kłopotów. - Stopa to jeden z wielu powodów. Cały organizm jest nadszarpnięty, cały układ nerwowy. Fizycznie nie byłabym w stanie wrócić do takich treningów, nawet gdybym chciała, jest to po prostu niemożliwe, więc takie eventy jak turniej legend na Wimbledonie są dla mnie idealnym rozwiązaniem - stwierdziła triumfatorka 20 turniejów rangi WTA. Kibice muszą więc pogodzić się z jej sportową emeryturą, a występy w turniejach legend czy pokazowych meczach muszą im wystarczyć. Prawdopodobnie już niedługo Radwańska znowu pojawi się na korcie.

- Trochę za wcześnie, żeby o tym mówić, ale mam kolejne zaproszenia na takie turnieje legend, które będą mieć miejsce w tym roku - zdradziła. Na szczęście ból i problemy zdrowotne nie przeszkadzają jej w mniej wymagających występach, a dumna mama 2-letniego Jakuba może dalej uprawiać ukochany sport i dbać w ten sposób o formę.

Sonda
Kto jest lepszy: Iga Świątek czy Agnieszka Radwańska?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze