Siedem lat była pełnoetatową mamą. Wielki powrót Kim Clijsters na kort

2020-02-17 19:48 MSo
Kim Clijsters
Autor: AP PHOTO/KAMRAN JEBREILI Kim Clijsters

W 2012 roku Kim Clijsters poinformowała świat tenisa, że kończy zawodową karierę. Była triumfatorka wielkoszlemowego US Open i Australian Open i liderka światowych rankingów zdecydowała się powrócić na korty. Swój pierwszy mecz rozegrała w Dubaju z Garbine Muguruzą. Po blisko dwugodzinnym boju przegrała 2:6, 6:7(6).

Triumfatorka US Open 2005, US Open 2009, US Open 2010 i Australian Open 2011, ośmiokrotna finalistka turniejów wielkoszlemowych, liderka światowego rankingu. Długo by wymieniać wszystkie wygrane turnieje WTA i wszystkie osiągnięcia Kim Clijsters. Belgijka wróciła na korty po wieloletniej przerwie, choć o najwyższej formie sprzed lat na razie nie może być mowy.

Clijsters wyszła na kort podczas turnieju WTA Premier w Dubaju. Jej przeciwniczką była nie byle zawodniczka, Hiszpanka Garbine Muguruzą. Finalistka Australian Open z tego roku miała problemy z pokonaniem Belgijki tylko w drugim secie, którego losy rozstrzygnięto dopiero na przewagi w tie-breaku. 16. rakieta świata wygrała 6:2, 7:6(6).

Przez siedem lat byłam pełnoetatową mamą i naprawdę bardzo kocham to robić, jednak uwielbiam też granie w tenisa. Szczerze, bardzo mi tego brakuje. Czemu nie mogłabym połączyć tych rzeczy? - pisała Clijsters we wrześniu za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Choć o powrót do światowej czołówki będzie bardzo ciężko, Belgijka na pewno udowodni wielu osobom, że chcieć znaczy móc! Urodzenie dzieci nie oznacza, że trzeba porzucić swoje marzenia, co Clijsters pokazuje koncertowo!

Najnowsze