Iga Świątek

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS Iga Świątek

Skandaliczna decyzja szefa Igi Świątek. Stanął po stronie Rosji i Białorusi, totalna kompromitacja

2022-05-18 17:00

Kibice tenisa żyją już nadchodzącym French Open, w którym główną faworytką będzie znajdująca się w kosmicznej formie Iga Świątek. Liderka światowego rankingu wygrała pięć prestiżowych turniejów z rzędu i umocniła się na czele cyklu WTA. Jest już pewna utrzymania tej pozycji nawet po Wimbledonie. Właśnie ta impreza wywołuje wielkie emocje, bowiem organizatorzy wykluczyli z udziału rosyjskich i białoruskich tenisistów. Tymczasem szef WTA stanął po stronie zawodników z krajów atakujących Ukrainę.

Po wybuchu wojny w Ukrainie świat sportu stanowczo sprzeciwił się Rosji. Między innymi tenisowe władze zakazały występów rosyjskim i białoruskim tenisistom pod narodowymi flagami, jednak ci w dalszym ciągu występują w najważniejszych turniejach. Jedynie organizatorzy Wimbledonu podjęli ostrzejszą decyzję i postanowili całkowicie wykluczyć Rosjan i Białorusinów z prestiżowej imprezy All England Lawn Tennis Club. Ta wiadomość wywołała prawdziwą burzę w cyklu, bowiem już w kwietniu szef WTA, Steve Simon, wydał oświadczenie, w którym sprzeciwił się decyzji Brytyjczyków. Grzmiał wtedy, że jest to pogwałcenie zasad Wielkiego Szlema i WTA. Po kilku tygodniach poszedł jeszcze o krok dalej!

Iga Świątek wykorzystana przez podłą rosyjską propagandę. Skandal, na co się zdecydowali! Obrzydliwe i wstrętne

Radość Igi Świątek po zwycięstwie w Rzymie nie miała końca

Skandaliczna decyzja szefa Igi Świątek. Stanął po stronie Rosji i Białorusi

Głośny mail szefa WTA wywołał spore oburzenie, bowiem zasugerował on, że wielkoszlemowa impreza odbędzie się w tym roku bez możliwości zdobycia punktów. Normalnie w stawce jest aż 2000 "oczek" i jest to jedna z cenniejszych zdobyczy, ale Simon uważa, że jest to niesprawiedliwe względem Rosjan i Białorusinów. Szef kobiecej federacji przyznał, że złożył formalny wniosek, by rywalizacja w tegorocznym Wimbledonie opierała się na walce o nagrody pieniężne. Wyniki londyńskiego turnieju nie byłyby uwzględnione w rankingu!

Tego obawia się Iga Świątek. Opowiedziała o tym po zwycięstwie w Rzymie, postawiła sprawę jasno

Sonda
Czy Iga Świątek przejdzie do historii światowego tenisa?

By rozwiązanie zaproponowane przez szefa WTA weszło w życie, wniosek musi poprzeć zarząd oraz zawodnicy. Simon wywiera też presję na ATP, by podobnie postąpiły przy męskim turnieju. Z kolei inne turnieje w Wielkiej Brytanii nie podzielą losów Wimbledonu, bowiem zdaniem Amerykanina poszkodowani tenisiści mogą w tym samym czasie występować w innych imprezach podobnej rangi. Turniej Wielkiego Szlema pozostaje bez realnej alternatywy.

Tim Henman o Idze Świątek
Najnowsze