Autor: AP Iga Świątek - Daria Kasatkina RELACJA NA ŻYWO Polka BEZRADNA w drugim secie! WTA Eastbourne WYNIK

Iga Świątek ODPADŁA z turnieju w Eastbourne! Wygrała seta, ale potem była zupełnie bezradna!

2021-06-23 20:41

Świątek - Kasatkina WYNIK NA ŻYWO WTA Eastbourne. Iga Świątek odpadła z turnieju WTA w Eastbourne po porażce 6:4, 1:6, 0:6 z Rosjanką Darią Kasatkiną (nr 34). Polka zaczęła to spotkanie dobrze. Wygrała pierwszego seta, ale potem doświadczona Kasatkina udzieliła naszej tenisistce surowej lekcji gry na trawie. Przed Igą Świątek teraz występ na Wimbledonie, który zacznie się już 28 czerwca. Poniżej zapis naszej relacji na żywo z meczu Świątek - Kasatkina w II rundzie turnieju WTA w Eastbourne.

Świątek - Kasatkina RELACJA NA ŻYWO WYNIK WTA Eastbourne ONLINE

Iga Świątek zagra dzisiaj w II rundzie turnieju WTA w Eastbourne, a rywalką Polki będzie Rosjanka Daria Kasatkina. Wczoraj nasza tenisistka potrzebowała aż 2 godzin i 42 minut, by pokonać Brytyjkę Heather Watson 6:3, 6:7(4), 7:5. W trzecim secie Iga Świątek przegrywała już 1:4 i 0-40, ale odrobiła straty. - Po prostu walczyłem i chociaż trawa nie jest nawierzchnią, którą w pełni rozumiem, wciąż wierzyłam, że i tak dam radę - powiedziała po meczu Iga Świątek. - Na trawie ciężko mi się gra, ale mam w swoim arsenale kilka atutów, których mogę zawsze użyć. Kiedy w trzecim secie nieco się rozluźniłam, nagle zaczęłam grać lepiej. Myślę, że to klucz, gdy grasz na trawie - dodała Iga Świątek. - Pierwsze treningi tutaj były takie, że zagrałam ramą chyba więcej razy niż przez cały sezon. Byłam coraz bardziej sfrustrowana, ponieważ rzeczy, które działały na innym korcie jeszcze kilka dni temu, nagle przestały działać. Teraz czuję się coraz lepiej na trawie, każdego dnia robię postępy. Praca nóg jest inna. Musisz schodzić niżej na nogach, a to dość trudne. Musisz grać niżej, topspin nie działa tutaj tak dobrze jak na innych nawierzchniach - analizowała Iga Świątek.

Świątek - Kasatkina NA ŻYWO Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj

Iga Świątek podkreśla, że na trawie nie czuje się tak dobrze jak na mączce i nie ma większych oczekiwań jeżeli chodzi o wyniki w najbliższych turniejach. - Czasami czuję się jak na wakacjach, bo na trawie fajnie się gra. To coś innego i wyjątkowego. Oczywiście frustrujące jest to, że tak naprawdę nie możesz grać swojego najlepszego tenisa, ale mówiłem o tym nawet miesiąc temu, że na trawie nie spodziewam się dobrych wyników. Staram się po prostu uczyć grać na tej nawierzchni i nabierać doświadczenia - dodała Iga Świątek.

Świątek - Kasatkina WYNIK NA ŻYWO RELACJA LIVE WTA Eastbourne

Mecz Iga Świątek - Daria Kasatkina w II rundzie turnieju WTA w Eastbourne zostanie rozegrany w środę 23 czerwca. Początek meczu Świątek - Kasatkina ok. godziny 18.30-19.00. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Kasatkina dzisiaj w Eastbourne.