Iga Świątek

Autor: AP Iga Świątek gra dalej w Indian Wells! Polka pokonała Andżelikę Kerber, a kolejny mecz zagra już dzisiaj! Z KIM i O KTÓREJ?

Iga Świątek w półfinale turnieju WTA Doha! Białorusinka Sabalenka rozbita w dwóch setach przez natchnioną Polkę!

2022-02-24 19:55

Iga Świątek w kapitalnym stylu awansowała do półfinału turnieju WTA Doha po zwycięstwie 6:2, 6:3 z Aryną Sabalenką, białoruską wiceliderką rankingu. Polska tenisistka rozegrała znakomite spotkanie, doskonale wytrzymując niesamowite tempo wymian. W pierwszym secie zdominowała Białorusinkę. Na początku drugiej partii Sabalenka doszła do głosu i prowadziła 3:0, ale potem Iga znów grała jak natchniona. Wygrała sześć gemów z rzędu i przypieczętowała awans. W piątek rywalkę Polki w półfinale będzie Greczynka Maria Sakkari, zmora naszej tenisistki. Poniżej zapis naszej relacji na żywo, wynik meczu Świątek - Sabalenka dzisiaj WTA Doha.

Świątek - Sabalenka NA ŻYWO RELACJA LIVE WTA Doha Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

Iga Świątek już dzisiaj po godzinie 18 polskiego czasu powalczy w ćwierćfinale turnieju WTA w Dausze z Aryną Sabalenką, białoruską wiceliderką rankingu WTA. Świątek i Sabalenka zagrają ze sobą po raz drugi. Pierwsze spotkanie rozegrały pod koniec poprzedniego sezonu w WTA Finals w Guadalajarze. Mecz był bardzo zacięty, a Polka przegrała go 6:2, 2:6, 5:7. Jest okazja do rewanżu. Czy Polka poradzi sobie z białoruską gwiazdą? Iga Świątek w Katarze zarobiła już 53 tysiące dolarów. O awans do półfinału powalczy w czwartek z Aryną Sabalenką. Białoruska wiceliderka rankingu WTA wczoraj łatwo ograła 6:2, 6:1 Szwajcarkę Jil Teichmann.

Świątek - Sabalenka RELACJA NA ŻYWO WTA Doha Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj 24.02

Iga Świątek awans do 1/4 finału turnieju WTA Doha wywalczyła w dobrym stylu. Po raz trzeci w tym roku zagrała z Darią Kasatkiną i znów rozgromiła Rosjankę. W 1/8 finału turnieju WTA w Dausze Polka wygrała pewnie 6:3, 6:0 i jest już w ćwierćfinale. "Dobry wieczór w Doha, dobra jakość i dobra koncentracja. Do zobaczenia w ćwierćfinale" - napisała po tym meczu Iga Świątek do swoich kibiców w mediach społecznościowych. Wcześniej nasza najlepsza tenisistka zlała również Kasatkinę (nr 28 WTA) w Australian Open i tydzień temu w Dubaju. Wtedy też nie straciła seta. Teraz jednak Polkę czeka dużo trudniejsze zadanie. Aryna Sabalenka gra bardzo siłowy i agresywny tenis, w Katarze prezentuje się bardzo dobrze.

Świątek - Sabalenka WYNIK RELACJA NA ŻYWO ONLINE WTA Doha LIVE

Mecz Iga Świątek - Aryna Sabalenka w 1/4 finału turnieju WTA w Dausze zostanie rozegrany w czwartek 24 lutego 2022 r. Początek meczu Świątek - Sabalenka nie przed godziną 18 polskiego czasu (czwarty mecz od godz. 13.30). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Sabalenka.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!