Iga Świątek

Autor: AP Iga Świątek gra dalej w Indian Wells! Polka pokonała Andżelikę Kerber, a kolejny mecz zagra już dzisiaj! Z KIM i O KTÓREJ?

Iga Świątek znów zlała Darię Kasatkinę! Rosjanka bezradna, Polka w ćwierćfinale WTA Doha

2022-02-23 18:59

Iga Świątek po raz trzeci w tym roku zagrała z Darią Kasatkiną i znów rozbiła Rosjankę. W 1/8 finału turnieju WTA w Dausze Polka wygrała 6:3, 6:0 i jest już w ćwierćfinale. Wcześniej Iga Świątek zlała Kasatkinę (nr 28 WTA) w Australian Open i tydzień temu w Dubaju. Wtedy też nie straciła seta. Iga Świątek w Katarze zarobiła już 53 tysiące dolarów. O awans do półfinału powalczy w czwartek z Białorusinką Aryną Sabalenką, wiceliderką rankingu WTA. Poniżej nasza relacja na żywo, wynik meczu Świątek - Kasatkina dzisiaj.

Świątek - Kasatkina RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE WTA Doha Iga Świątek mecz dzisiaj 23.02

Iga Świątek dzisiaj powalczy z Darią Kasatkiną w 1/8 finału turnieju w Dausze. Sezon dopiero się zaczął, ale to już trzeci pojedynek Polki z tą Rosjanką w tym roku. Iga Świątek tydzień temu ograła ją 6:1, 6:2 w I rundzie turnieju w Dubaju. Jednostronny mecz trwał zaledwie godzinę i pięć minut, a Świątek zupełnie zdominowała doświadczoną przeciwniczkę. Wcześniej  tenisistka z Raszyna pokonała Kasatkinę w III rundzie Australian Open (6:2, 6:3). Miejmy nadzieje, że teraz znów Iga poradzi sobie z tą doświadczoną rywalkę. Iga Świątek we wtorek ograła 6:2, 3:6, 6:2 Szwajcarkę Viktoriję Golubic (nr 36). Wygrała pewnie pierwszego seta, ale w drugim grała już gorzej. W decydującej partii Iga Świątek znów złapała wiatr w żagle i robiła Golubic, rewanżując jej się za przykrą porażkę w Wimbledonie niespełna trzy lata temu.

Świątek - Kasatkina NA ŻYWO RELACJA LIVE WTA Doha Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

Iga Świątek i Daria Kasatkina zagrają ze sobą po raz czwarty, a bilans tej rywalizacji to 2-1 dla Polki. Rosjanka jest bardzo sprytną i doświadczoną tenisistką. Pokazała to również w pierwszym meczu z Igą Świątek w Eastbourne. W trakcie spotkania znalazła sposób na młodą Polkę, która w dwóch ostatnich setach była kompletnie bezradna. Właśnie tenisowa inteligencja to ogromny atut Kasatkiny. Tenisistka z Togliatti gra bardzo różnorodny i techniczny tenis, potrafi uprzykrzyć życie najmocniejszym rywalkom, umiejętnie wybijając je z rytmu. Kasatkina urodziła się i wychowywała w Togliatti, portowym mieście nad Wołgą. Na stałe mieszka w Barcelonie. W 2018 r. zajmowała nawet 10. miejsce w rankingu, ale później wpadła w głęboki dołek formy. Zmagała się z depresją. - Kiedy wracałam do hotelu, przez godzinę lub dwie siedziałam pod prysznicem. Nie chciałam z nikim rozmawiać. Chciałam zrobić sobie krzywdę. Może dlatego, że czułam się słaba i nie mogłam tego przezwyciężyć. To był mroczny czas w moim życiu. Potrafiłam zamknąć się w hotelowym pokoju i nie wychodzić z niego przez kilka dni - wyjawiła Kasatkina, zdradzając, że zastanawiała się nawet, czy nie zakończyć kariery. Obecnie zajmuje 28. miejsce w rankingu WTA.

Świątek - Kasatkina WYNIK meczu dzisiaj WTA Doha Iga Świątek LIVE RELACJA NA ŻYWO

Mecz Iga Świątek - Daria Kasatkina w 1/8 finału turnieju WTA w Dausze zostanie rozegrany w środę 23 lutego 2022 r. Początek meczu Świątek - Kasatkina ok. godziny 16.30-17.00 polskiego czasu (trzeci mecz od godziny 13.30). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Kasatkina dzisiaj.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!