Magda Linette

Autor: AP PHOTO Magda Linette

WTA Rzym

Świetny start Magdy Linette w Rzymie! W 2. rundzie znowu zagra z byłą liderką rankingu WTA

2024-05-08 16:11

Magda Linette (WTA 51.) znakomicie rozpoczęła turniej WTA 1000 w Rzymie. Druga rakieta Polski szybko uporała się z Chinką Lin Zhu (WTA 57.) 6:3, 6:2 w godzinę i 22 minuty i awansowała do drugiej rundy turnieju. W niej czeka ją znacznie trudniejsze wyzwanie, bo rywalką Linette będzie była liderka rankingu - Wiktoria Azarenka.

Magda Linette kontynuuje udane występy na mączce. Po słabszym początku sezonu na kortach twardych, już od pierwszego występu na ziemnej nawierzchni w Charleston pokazała, że czuje się znacznie lepiej. W USA wygrała dwa mecze i przegrała dopiero z turniejową "1", Jessicą Pegulą, a później doszła aż do finału w Rouen, gdzie po zaciętej walce uległa w trzech setach Sloane Stephens. Poznanianka już kilka dni po tym sukcesie zaczęła turniej WTA 1000 w Madrycie. W nim odpadła w drugiej rundzie, ale naprawdę mocno postawiła się drugiej rakiecie świata i późniejszej finalistce - Arynie Sabalence. Kibice byli zbudowani tym występem Polki, a ta potwierdziła dobrą formę w pierwszej rundzie w Rzymie.

Iga Świątek poznała pierwszą rywalkę w WTA Rzym. To koleżanka Magdy Linette!

QUIZ: Rozpoznasz te tenisistki? Tylko najlepsi zgarną komplet punktów!

Pytanie 1 z 25
Tenisistka na tym zdjęciu to...
Aryna Sabalenka

Magda Linette w 2. rundzie WTA Rzym. Czeka ją mecz z byłą liderką rankingu

Linette już po losowaniu była faworytką w meczu z Lin Zhu, ale trzeba było to potwierdzić na korcie. Chinka nie zamierzała ułatwiać sprawy i przez dłuższą część pierwszego seta stawiała opór Polce. Ta nie wykorzystała w jednym z gemów aż czterech break pointów, ale wreszcie dopięła swego w ósmym gemie, by po chwili zamknąć seta wynikiem 6:3. Taki obrót spraw podłamał Zhu, która błyskawicznie straciła dwa gemy serwisowe i przegrywała 4:0. Linette miała nawet piłkę meczową na 6:3, 6:1, ale ostatecznie wygrała po godzinie i 22 minutach w kolejnym gemie przy własnym serwisie.

Iga Świątek mówi w Rzymie o dużym zmęczeniu: "To nas martwi, próbujemy nowego podejścia"

W drugiej rundzie na 32-latkę czekała rozstawiona z "24" Wiktoria Azarenka. Mimo że to Białorusinka będzie faworytką, Linette w takiej formie nie stoi na straconej pozycji. Tym bardziej że wie, jak pokonać byłą liderkę rankingu WTA. Azarenka wygrała trzy z ich pięciu meczów, ale ostatnio w Pekinie to właśnie Polka była górą. We wrześniu zeszłego roku zwyciężyła w trzech setach 5:7, 6:1, 6:2. Teraz na wolnym korcie w Rzymie z pewnością spróbuje powtórzyć ten wynik.