Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

i

Autor: AP Photo/Jacek Kozioł/SE Agnieszka Radwańska dobitnie o Idze Świątek

Szczere wyznanie Igi Świątek o Radwańskiej. To sprawiło jej ogromną przykrość, nie miała żadnych szans

2022-07-01 11:57

Iga Świątek kontynuuje serię wygranych meczów, a obecnie licznik wskazuje już 37 zwycięstw. W ostatnim spotkaniu wygrała z Lesley Pattinamą Kerkhove i zameldowała się w III rundzie Wimbledonu. Raszynianka z pewnością marzy o tym, aby wygrać ten turniej, a do tej pory najbliżej tego była Agnieszka Radwańska, która w 2012 roku dotarła tam do finału. Niedawno Iga Świątek bardzo emocjonalnie wypowiedziała się o starszej z sióstr Radwańskich i opowiedziała o pewnej przykrości, która spotkała ją na starcie kariery.

Iga Świątek nie dominuje na trawiastej nawierzchni tak, jak miało to miejsce choćby na kortach ziemnych w Rzymie i Paryżu. Najlepiej świadczy o tym fakt, że w II rundzie Wimbledonu wygrała z rywalką z drugiej setki rankingu dopiero po trzech setach! Polscy fani mają nadzieję jednak, że z każdym meczem 21-latka coraz bardziej będzie przyzwyczajała się do trawiastej nawierzchni i ostatecznie osiągnie końcowy sukces. Zwycięstwo w Wimbledonie oznaczałoby, że Iga Świątek przebije największe osiągnięcie Agnieszki Radwańskiej na trawiastych kortach, która w 2012 roku właśnie na Wimbledonie dotarła do finału, gdzie musiała uznać wyższość Sereny Williams. Iga Świątek niedługo spotka się na korcie z Radwańską, choć nigdy nie udało się jej to w cyklu WTA i sama przyznaje, że jest to dla niej niezwykle przykre.

Mały chłopiec zadał pytanie Idze Świątek. Wywołał niemałe zamieszanie i… doczekał się odpowiedzi!

Iga Świątek niedługo zagra z Agnieszką Radwańską. Ale to nie to samo…

Iga Świątek poinformowała niedawno, że organizuje specjalny turniej, który służyć będzie organizacji wsparcia dla ludzi z Ukrainy, którzy ucierpieli przez wojnę. Udział w nim weźmie m.in. Agnieszka Radwańska, która przez lata należała do światowej czołówki tenisa. Niestety, panie nigdy nie spotkały się w cyklu WTA i sama Iga przyznała, że było jej z tego powodu bardzo przykro. – Jestem tym bardzo podekscytowana. To zabawne, bo kiedy zaczęłam startować w turniejach WTA, to był pierwszy sezon bez niej. Było mi przykro, że nie miałyśmy nigdy szansy choćby poprzebywać razem w tourze – wyznała 21-latka. Starała się jednak znaleźć w tej sytuacji pewne pozytywy. – Jej trener był wolny dzięki temu, więc to był plus – dodała Świątek, która obecnie trenuje pod okiem Tomasza Wiktorowskiego, byłego trenera właśnie Radwańskiej – To będzie dobra zabawa – mówi o nadchodzącym turnieju charytatywnym "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy".

Sprawiła sensację na Wimbledonie i zalała się łzami. Wyjątkowe chwile na londyńskim turnieju

Faktycznie najlepsze polskie tenisistki w historii minęły się dosłownie o rok. Agnieszka Radwańska karierę zakończyła w 2018, natomiast Iga Świątek w cyklu WTA zaczęła występować w 2019 roku. Wyglądałoby to inaczej, gdyby nie problemy zdrowotne Agnieszki Radwańskiej – w 2019 roku kończyła ona bowiem dopiero 30 lat, ale jej organizm nie wytrzymywał już intensywnego życia tenisistki. Wciąż kocha ona jednak grać i dlatego weźmie udział m.in. w turnieju gwiazd na Wimbledonie oraz we wspomnianym wcześniej turnieju organizowanym przez Igę Świątek.

Dziennikarze Super Expressu po meczu Igi Świątek w 2. rundzie Wimbledonu
Listen to "Czy Iga Świątek wygra Wimbledon 2022?" on Spreaker.
Najnowsze