Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

i

Autor: AP Photo/Jacek Kozioł/SE Agnieszka Radwańska dobitnie o Idze Świątek

Szczere wyznanie Igi Świątek o Radwańskiej. To sprawiło jej ogromną przykrość, nie miała żadnych szans

2022-07-01 11:57

Iga Świątek kontynuuje serię wygranych meczów, a obecnie licznik wskazuje już 37 zwycięstw. W ostatnim spotkaniu wygrała z Lesley Pattinamą Kerkhove i zameldowała się w III rundzie Wimbledonu. Raszynianka z pewnością marzy o tym, aby wygrać ten turniej, a do tej pory najbliżej tego była Agnieszka Radwańska, która w 2012 roku dotarła tam do finału. Niedawno Iga Świątek bardzo emocjonalnie wypowiedziała się o starszej z sióstr Radwańskich i opowiedziała o pewnej przykrości, która spotkała ją na starcie kariery.

Iga Świątek nie dominuje na trawiastej nawierzchni tak, jak miało to miejsce choćby na kortach ziemnych w Rzymie i Paryżu. Najlepiej świadczy o tym fakt, że w II rundzie Wimbledonu wygrała z rywalką z drugiej setki rankingu dopiero po trzech setach! Polscy fani mają nadzieję jednak, że z każdym meczem 21-latka coraz bardziej będzie przyzwyczajała się do trawiastej nawierzchni i ostatecznie osiągnie końcowy sukces. Zwycięstwo w Wimbledonie oznaczałoby, że Iga Świątek przebije największe osiągnięcie Agnieszki Radwańskiej na trawiastych kortach, która w 2012 roku właśnie na Wimbledonie dotarła do finału, gdzie musiała uznać wyższość Sereny Williams. Iga Świątek niedługo spotka się na korcie z Radwańską, choć nigdy nie udało się jej to w cyklu WTA i sama przyznaje, że jest to dla niej niezwykle przykre.

Mały chłopiec zadał pytanie Idze Świątek. Wywołał niemałe zamieszanie i… doczekał się odpowiedzi!

Iga Świątek niedługo zagra z Agnieszką Radwańską. Ale to nie to samo…

Iga Świątek poinformowała niedawno, że organizuje specjalny turniej, który służyć będzie organizacji wsparcia dla ludzi z Ukrainy, którzy ucierpieli przez wojnę. Udział w nim weźmie m.in. Agnieszka Radwańska, która przez lata należała do światowej czołówki tenisa. Niestety, panie nigdy nie spotkały się w cyklu WTA i sama Iga przyznała, że było jej z tego powodu bardzo przykro. – Jestem tym bardzo podekscytowana. To zabawne, bo kiedy zaczęłam startować w turniejach WTA, to był pierwszy sezon bez niej. Było mi przykro, że nie miałyśmy nigdy szansy choćby poprzebywać razem w tourze – wyznała 21-latka. Starała się jednak znaleźć w tej sytuacji pewne pozytywy. – Jej trener był wolny dzięki temu, więc to był plus – dodała Świątek, która obecnie trenuje pod okiem Tomasza Wiktorowskiego, byłego trenera właśnie Radwańskiej – To będzie dobra zabawa – mówi o nadchodzącym turnieju charytatywnym "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy".

Sprawiła sensację na Wimbledonie i zalała się łzami. Wyjątkowe chwile na londyńskim turnieju

Faktycznie najlepsze polskie tenisistki w historii minęły się dosłownie o rok. Agnieszka Radwańska karierę zakończyła w 2018, natomiast Iga Świątek w cyklu WTA zaczęła występować w 2019 roku. Wyglądałoby to inaczej, gdyby nie problemy zdrowotne Agnieszki Radwańskiej – w 2019 roku kończyła ona bowiem dopiero 30 lat, ale jej organizm nie wytrzymywał już intensywnego życia tenisistki. Wciąż kocha ona jednak grać i dlatego weźmie udział m.in. w turnieju gwiazd na Wimbledonie oraz we wspomnianym wcześniej turnieju organizowanym przez Igę Świątek.

Dziennikarze Super Expressu po meczu Igi Świątek w 2. rundzie Wimbledonu
Listen to "Czy Iga Świątek wygra Wimbledon 2022?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze