Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Mały chłopiec zadał pytanie Idze Świątek. Wywołał niemałe zamieszanie i… doczekał się odpowiedzi!

2022-07-01 7:47

Iga Świątek nie bez problemów awansowała do III rundy Wimbledonu. Polka oddała jednego seta w starciu z Lesley Pattinamą Kerkhove i kilkukrotnie musiała odrabiać straty przełamań. Ostatecznie jednak to liderka rankingu WTA wygrała mecz i może szykować się do starcia z Alize Cornet. W trakcie meczu uwagę kamer i fotoreporterów przyciągnął też jeden z kibiców, który miał karton z pytaniem skierowanym do Igi. Co ciekawe, zawodniczka później odpowiedziała małemu chłopcu!

Iga Świątek nie dominuje na kortach Wimbledonu tak, jak przyzwyczaiła do tego w poprzednich turniejach. Widać, że liderka światowego rankingu ma swoje problemy nawet z niżej notowanymi rywalkami, ale to również miara klasy tenisisty, że w trakcie meczu potrafi dostosować się do trudnej sytuacji i ostatecznie wychodzi zwycięsko ze starcia. Tak było w meczu z Pattinamą Kerkhove. Holenderka stawiała się Świątek już od samego początku starcia, bo przełamała Polkę już przy jej drugim gemie serwisowym. Nasza zawodniczka zaraz odrobiła tę stratę i… znów dała się przełamać! Ostatecznie jednak wygrała tego seta i choć poniosła porażkę w drugim, to w decydującej partii znów była lepsza i może cieszyć się z awansu do III rundy. W trakcie spotkania kamery zwróciły uwagę na małego chłopca, który zadał Idze Świątek niezwykle intrygujące pytanie.

Iga Świątek w III rundzie Wimbledonu po emocjonującej wojnie z Holenderką!

Mały kibic skutecznie zwrócił na siebie uwagę. I dostał odpowiedź!

Na nagraniach z meczu można zobaczyć, jak jeden z małych kibiców trzyma mały karton z pytaniem „Iga, chcesz pizzę?” napisane po angielsku. Proste pytanie, ale wystarczyło, by zwrócić uwagę kamer i fotoreporterów. Pomysł chłopca tak spodobał się przedstawicielom Wimbledonu, który opublikował nagranie z chłopcem na swoim profilu na Twitterze. Dzięki temu wiadomość dotarła do Igi Świątek.

Historyczny wyczyn Magdy Fręch! Polka pokonała Schmiedlovą w dwóch setach i awansowała do III rundy Wimbledonu po zaciętym boju

Polska zawodniczka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, także na Twitterze, i nie mogła przepuścić okazji, by odpowiedzieć na taką zaczepkę. „o mój Boże, tak!” odpowiedziała krótko Iga Świątek i zebrała tysiące polubień!

Dziennikarze Super Expressu po meczu Igi Świątek w 2. rundzie Wimbledonu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze