Autor: AP Iga Świątek w III rundzie Wimbledonu po emocjonującej wojnie z Holenderką! Świątek - Pattinama Kerkhove RELACJA NA ŻYWO

2022-06-30 19:01

Iga Świątek zagra III rundzie Wimbledonu po bardzo emocjonującym meczu i zwycięstwie 6:4, 4:6, 6:3 z Holenderką Lesley Pattinamą Kerkhove (nr 138). Holenderka odpadła w kwalifikacjach, ale wskoczyła do głównej drabinki jako szczęśliwa przegrana. Iga Świątek, która właśnie wygrała już 37. mecz z rzędu, była oczywiście zdecydowaną faworytką, ale rywalka zagrała zaskakująco dobrze. - Grała wspaniale, lepiej niż ja wykorzystując wiatr. Cieszę się, że potrafiłam odpowiedzieć po przegranym secie - powiedziała Iga Świątek, która teraz zagra z Alize Cornet. Poniżej nasza relacja na żywo i wynik meczu Świątek - Pattinama Kerkhove dzisiaj w Wimbledonie.

Świątek - Pattinama Kerkhove RELACJA NA ŻYWO Wimbledon Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj

Iga Świątek już dzisiaj zagra kolejny mecz w Wimbledonie, a jej rywalką będzie Lesley Pattinama Kerkohove z Holandii. Polska liderka rankingu WTA wróciła do gry po długiej przerwie i zmianie nawierzchni, więc jej forma była dużą niewiadomą. – Dopiero uczę się grać na trawie, próbując wykorzystywać to, czego nauczyłam się na treningach. To dla mnie nowe i ekscytujące doświadczenie, a wspaniała tradycja Wimbledonu dodatkowo mnie nakręca. Mam nadzieję, że wykorzystam tutaj doświadczenie mojego trenera – powiedziała Iga Świątek po zwycięstwie 6:0, 6:3 nad Chorwatką Janną Fett, mając na myśli Tomasza Wiktorowskiego, który odnosił sukcesy na trawie, prowadząc Agnieszkę Radwańską.

Świątek - Pattinama Kerkhove NA ŻYWO RELACJA LIVE Wimbledon Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

Rywalką Igi Świątek w II rundzie Wimbledonu będzie niespodziewanie Holenderka Lesley Pattinama Kerkhove (nr 138), która odpadła w kwalifikacjach, ale w ostatniej chwili wskoczyła nagle do drabinki jako lucky loserka (szczęśliwa przegrana). Wydawało się, że Polka tak jak w Roland Garros wpadnie na Dankę Kovinić, ale Czarnogórka wycofała się wczoraj z gry. W jej miejsce wskoczyła Kerkove i wykorzystała szansę, pokonując 6:4, 3:6, 6:1 Brytyjkę Sonay Kartal. Iga Świątek wygrała już 36 meczów z rzędu, bijąc tym samym rekordy obu sióstr Williams. Serena w 2013 r. była niepokonana w kolejnych 34 spotkaniach, a Venus w 2000 r. nie przegrała 35 pojedynków z rzędu. – To prawdziwe legendy, więc jestem z siebie bardzo dumna, bo wiem, jak dużo pracy włożyłam, żeby taka seria była możliwa – mówi Polka, która w czwartek może dogonić następną wielką mistrzynię. Jeżeli Iga Świątek pokona w II rundzie Wimbledonu Holenderkę Lesley Pattinamę Kerkhove (nr 138 WTA), to wyrówna rekord Martiny Hingis. Słynna Szwajcarka w 1997 r. wygrała 37 kolejnych spotkań. Do rekordu WTA bardzo daleka droga. Należy on do legendarnej Martiny Navratilovej, która w latach 1984–1986 popisała się serią aż 74 zwycięskich meczów.

Iga Świątek RELACJA NA ŻYWO dzisiaj Wimbledon Świątek - Pattinama Kerkhove WYNIK LIVE

Iga Świątek wygrała pierwszy mecz w Wimbledonie pewnie i wysoko, ale miała zaskakujący przestój w grze. Pierwszy set nie zapowiadał problemów na początku drugiej partii. Iga Świątek nagle pogubiła się i przegrywała już 1:3 0-40. Na szczęście szybko opanowała sytuację. – To był mój pierwszy mecz na trawie w tym sezonie, więc wiedziałam, że może być ciężko. Na początku drugiego seta zgubiłam na moment koncentrację, a rywalka potrafiła to wykorzystać, więc cieszę się, że udało mi się odrobić straty i wygrać w dwóch setach – powiedziała po meczu Iga świątek, która dzień przed meczem w II rundzie Wimbledonu ogłosiła wspaniałą nowinę. 23 lipca razem z Agnieszką Radwańską rozegra pokazowy mecz w Krakowie. „Od miesięcy pracowałam z moim zespołem nad inicjatywą pomocową dla Ukrainy, aby realnie wesprzeć tych, którzy cierpią z powodu wojny. Rozegramy pokazowy mecz miksta, a my z Agnieszką też jeden set singla. Oba mecze będzie sędziowała Elina Svitolina, a gościem specjalnym reprezentującym Ukrainę będzie także były piłkarz Andrij Szewczenko” – zdradziła Iga Świątek. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany dzieciom i nastolatkom dotkniętym wojną. Sprzedaż biletów ruszy dziś o godz. 18.00 na stronie www.igaswiatek.pl.

Świątek - Pattinama Kerkhove WYNIK NA ŻYWO Wimbledon Iga Świątek RELACJA LIVE mecz dzisiaj

Mecz Iga Świątek - Lesley Pattinama Kerkhove w II rundzie Wimbledonu zostanie rozegrany w czwartek 30 czerwca. Początek meczu Świątek - Pattinama Kerkhove ok. godziny 16-17 (drugi mecz od godz. 14 po meczu Tsitsipas - Thompson). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Pattinama Kerkhove dzisiaj.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!