Aryna Sabalenka

i

Autor: AP PHOTO/KAMRAN JEBREILI Aryna Sabalenka

niezwykły wynik

Takiego startu nie ma nawet Iga Świątek! Pierwsza taka zawodniczka od czasów Williams, imponujące

2023-02-23 12:32

Iga Świątek zdominowała rok 2022 w kobiecym tenisie, wykręcając rekordy nawiązujące do osiągnięć największych tenisowych sław. Ten rok może nie być wcale gorszy od poprzedniego, ale obecnie jedna zawodniczka może pochwalić się osiągnięciem, którego nie ma nawet Polka.

Iga Świątek po porażce w Australian Open idzie jak burza. Najpierw wygrała turniej WTA 500 w Dosze oddając rywalkom łącznie tylko 5 gemów, a teraz dotarła już do półfinału zawodów WTA 1000 w Dubaju również nie dając rywalkom nawet cienia nadziei na zwycięstwo. I choć trudno znaleźć zawodniczkę, która mogłaby się jej postawić, to eksperci nie mają wątpliwości, że może być to zwyciężczyni tegorocznego Australian Open – Aryna Sabalenka. Białorusinka w tym roku póki co jest niepokonana i właśnie notuje niezwykłą serię zwycięstw.

Białorusinka lepsza od Polki. Niezwykły wyczyn

W minionym roku Iga Świątek zanotowała rekordową liczbę 37 zwycięstw z rzędu, ale sam początek roku nie był tak udany. Zanim rozpoczęła swoją serię, przegrała na Australian Open i w Dubaju, natomiast w tym rok rozpoczęła od porażki w Davis Cup, a później również przegrała w Australian Open. Inaczej sprawa ma się ze wspomnianą Aryną Sabalenką.

Białorusinka zanotowała serię już 13 zwycięstw w tym roku. Jak informuje serwis OptaAce, tak dobrze nowego sezonu nie zaczynała żadna zawodniczka od czasów Sereny Williams, która w 2015 roku wygrała 24 pierwsze mecze.

Jak wspomnieliśmy, wielu ekspertów Sabalenkę stawia jako największe zagrożenie dla Igi Świątek. Na turnieju w Dubaju mogą się one spotkać dopiero w finale. Świątek w półfinale zmierzy się z lepszą z pary Coco Gauff – Madison Keys (ćwierćfinału nie musiała rozgrywać), natomiast Sabalenka o półfinał walczyć będzie z Barborą Krejcikovą, a jej potencjalną rywalkę wyłoni starcie Karoline Muchovej z Jessicą Pegulą.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze