Iga Świątek w Ostrawie

i

Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/SUPER EXPRESS

Zaskakujące!

Tego mogliście nie wiedzieć o Idze Świątek! Mało znany szczegół, dla wielu ludzi to uciążliwe

2022-10-14 14:40

Iga Świątek właśnie przygotowuje się do kolejnego meczu w San Diego. W ćwierćfinale liderka światowego rankingu zmierzy się z 8. na świecie Coco Gauff, którą do tej pory pokonywała już trzykrotnie. Choć po kolejnych sukcesach na Igę zwrócone są oczy kibiców z całego świata, to wciąż potrafi ona zaskoczyć. O tym fakcie dotyczącym polskiej tenisistki naprawdę trudno znaleźć wiele informacji.

Iga Świątek zachwyciła świat w 2020 roku, gdy jako 19-latka wygrała wielkoszlemowy turniej Rolanda Garrosa. Już wtedy fani chcieli dowiedzieć się więcej o swojej ulubienicy, która nagle musiała radzić sobie z popularnością. To tylko nasiliło się, gdy Świątek zaczęła wygrywać kolejne turnieje w 2021 roku, a w 2022 kompletnie zdominowała rywalizację na światowych kortach, wygrywając 7 turniejów, w tym dwa Wielkie Szlemy – Roland Garros i US Open. Kibice chętnie wyszukują kolejne informacje o gwieździe światowego tenisa, która jednak jak gwiazda się nie zachowuje i stara się zachować naturalność i zachowywać się tak, jak wcześniej, gdy nie była aż tak popularna. W sieci można znaleźć niezwykle interesującą informację na temat imienia, a właściwie imion, 21-letniej zawodniczki.

O tym mogliście nawet nie słyszeć! Mało znana ciekawostka o Świątek

Fani chętnie odkrywają kolejne szczegóły z życia Igi Świątek. Polka stara się oczywiście chronić swoją prywatność i wyznaczyć jasną granicę między tym co publiczne, a tym co prywatne. Okazuje się jednak, że do tej pory fani mogli nawet nie wiedzieć wszystkiego na temat imienia, a raczej imion Igi Świątek.

Wielu fanów przede wszystkim zadawało sobie pytanie, skąd u Igi tak nietypowe pierwsze imię. Jednakże jak podaje Encyklopedia PWN, Iga Świątek ma także... drugie! Według PWN pełne imię liderki światowego rankingu brzmi Iga Natalia Świątek. Warto jednak zauważyć, że trudno znaleźć jakąkolwiek wypowiedź Igi czy jej rodziców na temat tego faktu. Niewykluczone, że Iga Świątek po prostu nie przywiązuje większej wagi do drugiego imienia. Często jest ono uciążliwe, ponieważ należy o nim pamiętać w urzędowych sprawach, a ludzie są przywiązani w zdecydowanej większości do pierwszego imienia.

Przeziębiona Iga Świątek
Najnowsze