Iga Świątek

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Iga Świątek

Wielkie wyróżnienie Świątek

Niesamowite wyróżnienie dla Igi Świątek! Polska tenisistka kolejny raz doceniona, nieprawdopodobna nagroda

2022-10-13 18:20

Iga Świątek w 2022 roku dokonała niesamowitych rzeczy. Polka oprócz wygranych wielu turniejów została liderką światowego rankingu. 21-latka oprócz poczynań na korcie może się pochwalić świetnymi inicjatywami charytatywnymi, tym samym zostaje doceniana przez wiele organizacji. Liderka światowego rankingu zorganizowała m.in. wydarzenie, w którym cały dochód został przeznaczony na pomoc dla Ukrainy.

Iga Świątek od początku 2022 roku świetnie się prezentuje na kortach, wygrywając wiele turniejów i stając się najlepszą rakietą świata. 21-latka okazała się najlepsza m.in. podczas turnieju French Open, gdzie pokonała w finale Coco Gauff w dwóch setach. Liderka światowego rankingu później miała problem, ponieważ odpadła w trzeciej rundzie, wówczas uległa Alize Cornet. Polka szybko się zrehabilitowała okazując się najlepsza w US Open, Świątek okazała się lepsza w finale od Ons Jabeur. W ostatnim czasie, 21-latka rywalizowała w turnieju w Ostrawie, ulegając w finale Barborze Krejcikovej w trzech setach.

Najlepsza tenisistka świata oprócz występów w turniejach stara się pomagać innym. Polka zorganizowała m.in. wydarzenie, gdzie przekazała wszystkie pieniądze na pomoc Ukrainie. UN Women, czyli Organizacja Narodów Zjednoczonych, który działa na rzecz Równości Płci i Wzmocnienia Kobiet. Teraz została ogłoszona nominacja do nagrody "Rise and Raise Others". W kategorii "Good Health i Wellbeing" ("Dobre zdrowie i samopoczucie") nominowana została Iga Świątek, która pokazała, że jest zaangażowana w pomoc dla dzieci, akcje społeczne, dodatkowo poruszając tematykę zdrowia psychicznego.

W rozmowie z "Canal +" wypowiedziała się Świątek na temat nominacji. - Ogromnie się cieszę, że jestem w takiej sytuacji, że mogę pomagać. W zeszłym roku zrobiłam podobną rzecz. Zdrowie psychiczne jest ważne. Myślę, że niektórzy naprawdę nie mają podstawowego wsparcia, z którego mogą skorzystać - przekazała 21-latka.

Sonda
Czy Iga Świątek wygra w przyszłości Wimbledon?
Przeziębiona Iga Świątek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze