French Open. Chinka Na Li lepsza od Marii Szarapowej

2011-06-02 20:02

Pogromczyni Agnieszki Radwańskiej na tegorocznym Roland Garros – Maria Szarapowa, nie zagra w wielkim finale. Rosjanka przegrała w meczu półfinałowym 4:6, 5:7 z Chinką Na Li.

Faworyzowana Szarapowa uległa rywalce po zaledwie godzinie i 48 minutach gry. Fatalnie rozpoczęła pierwszy set, szybko przegrywała 0:3, a gdy wzięła się do gry na tablicy wyników widniało 5:3 dla Chinki, która niedługo potem zakończyła tą partię.

Przeczytaj koniecznie: Vive Kielce - czas na zmiany. Siedmiu wyrzuconych! Jurasik sam odejdzie?

W drugim secie Szarapowa radziła sobie lepiej. Prowadziła 4:2, ale wówczas znów przytrafił się jej moment słabszej gry. Na Li po przełamaniu zdobyła trzy kolejne gemy i wyszła na prowadzenie 5:4, a następnie skończyła całe spotkanie.

W finale Chinka zmierzy się z broniącą tytułu Francescą Schiavone. Włoszka pokonała w drugim półfinale 6:3, 6:3 Francuzkę Marion Bartoli.