Tenis, dyskwalifikacja, Roland Garros, dziewczynka, Miyu Kato

i

Autor: Twitter/Eurosport/screen Sytuacja, w której Miyu Kato posłała piłkę w stronędziwczynki do podawania piłek

Przykra sytuacja na French Open 2023

Tenisistka uderzyła dziewczynkę piłką. Sędzia sprawdził, zawodniczka wyleciała z Roland Garros [WIDEO]

2023-06-04 15:27

Japonka Miyu Kato i Indonezyjka Aldila Sutjiadi rywalizujące wspólnie w deblu podczas wielkoszlemowego French Open zostały zdyskwalifikowane po tym, jak japońska tenisistka uderzyła piłką jedną z pracujących na korcie dziewczynek podczas niedzielnego meczu trzeciej rundy.

Do incydentu doszło w spotkaniu trzeciej rundy między Kato i Sutjiadi a czesko-hiszpańską parą Marie Bouzkova, Sara Sorribes Tormo. Japonka nieumyślnie przerzuciła piłkę na drugą stronę siatki przy prowadzeniu Czeszki i Hiszpanki 7:6 (7-1), 3:1. Sędzia meczu Alexandre Juge początkowo dał Kato jedynie ostrzeżenie, jednak Bouzkova i Sorribes Tormo domagały się dyskwalifikacji rywalek.

Niesamowite słowa Łesi Curenko o Idze Świątek! Rywalka Polki postanowiła to powiedzieć

– Nie, nie, pozwólcie, że wam wytłumaczę. Ona nie zrobiła tego celowo, a dziewczynka nie doznała urazu – wytłumaczył swoją decyzję sędzia. – Nie zrobiła tego celowo? Dziewczynka płacze – powiedziała Hiszpanka, natomiast Czeszka zwróciła uwagę, że dziewczynka krwawi i płacze, dodając, że sędzia powinien z nią porozmawiać.

Wielka klasa Igi Świątek po meczu! Polka nie chciała o tym mówić, ogromny szacunek

Po rozmowie z poszkodowaną Juge zmienił decyzję i poinformował o dyskwalifikacji Kato i Sutjiadi. W ćwierćfinale Bouzkova i Sorribes Tormo zmierzą się z Amerykanką Nicole Melichar-Martinez i Australijką Ellen Perez.

Zobacz wideo. Incydent na Roland Garros 2023:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze