Paula Badosa

i

Autor: AP Paula Badosa

Australian Open bez gwiazdy

Wielka rywalka Igi Świątek nie zagra w Australian Open. Paula Badosa przekazała fatalne wieści

2023-01-14 8:37

Fatalne informacje przekazała jedna z czołowych tenisistek. Jedna z rywalek Igi Świątek w Australian Open była zmuszona wycofać się z turnieju. Paula Badosa poinformowała o wszystkim za pośrednictwem mediów społecznościowych. Problemy pojawiły się podczas ćwierćfinałowego meczu turnieju w Adelajdzie. - Wypadam z gry na kilka tygodni - napisała załamana tenisistka.

Fatalne wieści przed Australian Open. Podczas pierwszej imprezy cyklu wielkoszlemowego w tym sezonie nie wystąpi Paula Badosa. Jedenasta rakieta świata poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że uraz, którego doznała podczas imprezy w Adelajdzie był zbyt poważny, by grać także podczas Australian Open. Załamana Paula Badosa opublikowała krótki wpis na Twitterze. Fani od razu życzyli tenisistce dużo zdrowia. To będzie potrzebne w najbliższych tygodniach.

QUIZ: Czy rozpoznasz gwiazdy światowego tenisa? Nie znać ich to wstyd dla kibica! Sprawdź się

Australian Open 2023: Paula Badosa wycofuje się z rywalizacji!

Paula Badosa to jedna z czołowych tenisistek świata. W ostatnim rankingu WTA zajmowała jedenaste miejsce. Niestety, problemy ze zdrowiem pojawiły się podczas ćwierćfinału w Adelajdzie.

- Cześć wszystkim. Złe informacje... Podczas ćwierćfinału w Adelajdzie doznałam urazu, a po otrzymaniu wyników badań wiem, że wypadam z gry na kilka tygodni. Smutno mi, że ominę w tym roku Australian Open. Naprawdę bardzo będzie mi tego brakować. Zrobię wszystko, by wrócić tak szybko jak to możliwe. Do zobaczenia - napisała na Twitterze Badosa.

QUIZ: Czy rozpoznasz gwiazdy światowego tenisa? Nie znać ich to wstyd dla kibica! Sprawdź się

Pytanie 1 z 14
Kim jest ta tenisistka?
Iga Świątek

Paula Badosa w poprzednim starcie w Australian Open awansowała do czwartej rundy i miała nadzieję na poprawienie tego rezultatu w tym sezonie. Hiszpańska tenisistka trzykrotnie wygrywała turnieje rangi WTA. W Indian Wells w 2021 roku pokonała Wiktorię Azarenkę. Był to niekwestionowanie jej największy sukces w karierze. W imprezach cyklu wielkoszlemowego awansowała najdalej do ćwierćfinału French Open.

Ojciec Agnieszki Radwańskiej zwrócił się do Igi Świątek. Bolesna uwaga, wypomniał jej to

Oglądaj rozmowę z Timem Henmanem przed Australian Open. Jak ocenia szanse Igi Świątek?

Tim Henman szczerze o Idze Świątek przed Australian Open
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze