Iga Świątek

i

Autor: CyfraSport Iga Świątek zagra w turnieju WTA Gdynia

Wielki awans Igi Świątek. Polka z fenomenalną pozycją w rankingu WTA, brawo Iga, pękamy z dumy

2021-05-17 9:06

Iga Świątek dokonała wczoraj wielkiej sztuki, wygrywając z Karoliną Pliskovą w finale turnieju w Rzymie. Polka za swoje zwycięstwo zgarnęła prawie 180 tysięcy euro, ale także coś jeszcze. Mowa o rankingu WTA, w którym Polka zaczęła zajmować niezwykle wysoką pozycję. Wielkie brawa, tak daleko reprezentantka Polski w tenisie nie była od dawna, a Świątek już teraz może myśleć o kolejnych, wielkich sukcesach.

Iga Świątek dokonała wczoraj wielkiego sukcesu w trakcie turnieju w Rzymie. Polka zwyciężyła mecz z Karoliną Pliszkową w zaledwie dwóch setach, ogrywając rywalkę do zera. Wielki tryumf polskiego tenisa spotkał się z ze słowami uznania ze strony fanów, miłośników i legend tenisa. Wiemy już, które miejsce w rankingu WTA zajmie nasza reprezentantka. Tak daleko w rankingu światowego tenisa od dawna nie była żadna Polka.

Iga Świątek awansowała w rankingu WTA. Wielkie osiągnięcie reprezentantki Polski

Obecnie, młoda tenisistka zajmuje 9. pozycję w światowym rankingu tenisa, a jej konto stało się bogatsze o 180 tysiące euro. Jest to najlepszy wynik od czasów Agnieszki Radwańskiej, która po finale turnieju w Wimbledonie zajmowała drugie miejsce w rankingu. Sama "Isia", która znajduje się obecnie na sportowej emeryturze postanowiła udzielić wywiadu dla sport.pl, w którym mówiła o wielkim osiągnięciu naszej rodaczki i podkreślała, jak niezwykłym przeżyciem dla tenisistki w młodym wieku jest znalezienie się na samym szczycie tenisowego rankingu.

- To jest taki moment wow! Są magiczne granice, które każdy tenisista chce osiągnąć. Najpierw chce wejść do Top 100, później do Top 10, a w końcu być na samym szczycie. Super, gdy te magiczne granice osiąga się już na wczesnym etapie kariery. To daje sporą radość - powiedziała Radwańska w wywiadzie dla sport.pl.

Iga Świątek przerwała milczenie po zwycięstwie w Rzymie. Powiedziała tysiącom fanów, co zamierza zrobić, jej słowa rozbrajają

DON KASJO-PARKE: KTO WYGRAŁ? (Reżyser Życia, Kubańczyk, Ola Ciupa...)

Radwańska komplementuje Świątek. Padły wielkie słowa

Tenisistka stwierdziła, że gra jej młodszej koleżanki po fachu jest naprawdę rewelacyjna, a ona sama pokazała niezwykle dużo klasy w trakcie meczu z czeską rywalką. Miejmy nadzieję, że to nie koniec dobrych występów Świątek w tym sezonie zważając na fakt, że ma ona przed sobą turniej olimpijski.

- Trans, w jaki wpadła Iga, jest zachwycający. A wcześniej pokazała takie cechy, jakie mają najwięksi mistrzowie - mówi Agnieszka Radwańska.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze