Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Trwają rozmowy

Wielki przewrót w planach Igi Świątek? Naprawdę może do tego dojść, zaskakujące wieści

2022-09-23 16:40

Nikt nie ma wątpliwości, że 2022 rok należy do Igi Świątek. Polska tenisistka całkowicie zdominowała rywalizację na światowych kortach, a jej osiągnięcia przeszły już do historii. Patrząc na jej wyczyny, można żałować, że trwający sezon powoli się kończy. Przed liderką rankingu WTA ostatnie występy, ale w planach Świątek może jeszcze dojść do wielkiego przewrotu! Zaskakujące wieści napłynęły z Guadalajary.

Na początku roku mało kto spodziewał się, że Świątek wejdzie na tak kosmiczny poziom. Dwa wygrane wielkoszlemowe turnieje, pięć zwycięstw w imprezach WTA (w tym wspaniały "Słoneczny Dublet" w Indian Wells i Miami) oraz historyczna seria 37 zwycięstw z rzędu. Polka w kapitalnym stylu wypełniła lukę po odejściu poprzedniej liderki rankingu WTA - Ashleigh Barty. W kilka miesięcy sprawiła, że fani tenisa niemal zapomnieli o Australijce i skupili się na jej genialnej grze. Triumfatorka French Open i US Open jest pewna, że zakończy rok na pierwszym miejscu, a jej obecna przewaga nad drugą zawodniczką to ponad 5 tysięcy punktów. Chciałoby się, by sezon 2022 trwał wiecznie, ale kalendarz jest nieubłagany. Świątek przygotowuje się teraz do turnieju w Ostrawie, który zostanie rozegrany na początku października. Będzie to jeden z jej ostatnich występów przed kończącym sezon turniejem WTA Finals (31 października - 7 listopada). I właśnie kwestia startu najlepszej tenisistki świata pomiędzy tymi dwoma imprezami wywołuje olbrzymie emocje.

Piękne zachowanie Igi Świątek. Okazała wsparcie rywalce, przeżywa prawdziwy dramat

Daria Abramowicz po sukcesie Igi Świątek

Wielki przewrót w planach Igi Świątek? Naprawdę może do tego dojść

Początkowo Świątek była na wstępnej liście turnieju WTA 1000 w Guadalajarze, który odbędzie się w dniach 17-23 października, jednak ostatnio zniknęła z rozpiski. Wyglądało na to, że zrezygnowała ze startu w Meksyku, który skończy się na tydzień przed prestiżowym turniejem WTA Finals. Zamiast występu w Guadalajarze wybrała zaplanowaną tydzień wcześniej imprezę niższej rangi w San Diego. Wszystko wskazywało na to, że to będzie jej ostatni rankingowy turniej przed finałami WTA, ale w planach 21-latki może dojść do wielkiego przewrotu!

Wyszła na jaw prawda o Idze Świątek! Jej była agentka ujawnia kulisy pracy, określiła ją w jasny sposób

Iga Świątek jest niezwykle podobna do mamy!

Dyrektor turnieju w Guadalajarze, Gustavo Santoscoy, przyznał w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem "Marca", że wciąż prowadzone są rozmowy ze Świątek. Organizatorzy próbują przekonać Polkę do występu w Meksyku, gdzie pojawi się niemal cała ścisła światowa czołówka. Na ten moment z czołowej "10" rankingu tylko Polka i jej rywalka z finału US Open - Ons Jabeur - zrezygnowały z tej szansy [oraz Simona Halep, która zakończyła już sezon - przyp. red.]. Santoscoy zdradził jednak, że możliwe jest zaproszenie Igi do turnieju za pomocą dzikiej karty.

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?
Najnowsze