Agnieszka Radwańska, Wimbledon 2013

Autor: archiwum se.pl

Wimbledon 2013. Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału!

2013-07-02 19:38

Agnieszka Radwańska pokonała Chinkę Na Li 7:6 (7:5), 6:4 i awansowała do półfinału tegorocznego Wimbledonu. Polka jest tym samym bliska powtórzenia wyczynu z zeszłego roku, kiedy to dotarła do samego finału londyńskiej imprezy.

Spotkanie rozpoczęło się dosyć sensacyjnie, gdyż nasza reprezentantka została przełamana już w swoim pierwszym gemie serwisowym. Na szczęście "Isia" zdołała szybko odrobić straty, a następnie wyjść na prowadzenie. Ostatecznie o losach pierwszego seta zdecydował tie-break, którego Radwańska wygrała 7:5.

Wydawało się, że w drugiej partii Polka będzie ponownie górą, jednak jej przełamanie z początku seta nie wystarczyło do zwycięstwa. W końcówce Chinka odrobiła stratę, a następnie wygrała podanie Radwańśkiej.

W decydującym secie ponownie szybkie prowadzenie po przełamaniu objęła nasza zawodniczka. Tym razem "Isia" nie pozwoliła rywalce na odrobienie strat i wygrała cała partię 6:2.

Agnieszka Radwańska - Na Li 7:6 (7:5), 4:6, 6:2