Andżelika Kerber

Autor: AP Photo/Ben Curtis Andżelika Kerber podczas finału Wimbledonu 2018. Niemka pokonała w nim 6:3, 6:3 Serenę Williams i tym samym zrewanżowała się amerykańskiej legendzie tenisa za porażkę sprzed dwóch lat.

Wimbledon: Jest kolejna sensacja! Obrończyni tytułu odpadła w drugiej rundzie

2019-07-04 20:22

Wimbledon jeszcze na dobre się nie rozkręcił, a w drabince pań doszło do drugiej sporej niespodzianki. W pierwszej rundzie z turniejem pożegnała się Venus Williams, która została wyeliminowana przez zaledwie 15-letnią Cori Gauff. W drugiej rundzie z kolei z dalszej walki o trofeum odpadła Andżelika Kerber. Broniąca tytułu zawodniczka poległa po trzech setach z Lauren Davis ze Stanów Zjednoczonych.

Mająca polskie korzenie Andżelika Kerber w zeszłym roku była prawdziwą rewelacją Wimbledonu. Tenisistka reprezentująca Niemcy w finale tego wielkoszlemowego turnieju pokonała Amerykankę Serenę Williams i została pierwszą zawodniczką zza naszej zachodniej granicy, która wygrała te prestiżowe zawody od 1996 roku. Po II rundzie tegorocznego Wimbledonu wiemy już, że Kerber tytułu nie obroni. Na tym etapie lepsza od niej okazała się 95. rakieta świata - Lauren Davis ze Stanów Zjednoczonych.

Po pierwszym secie czwartkowego pojedynku nic jednak nie zwiastowało sensacji. Andżelika Kerber pewnie wygrała otwierającą spotkanie partię 6:2. Później jednak stało się z nią coś bardzo złego. W drugim secie przegrała 2:6, a w trzecim - 1:6 i niespodzianka stała się faktem. Co ciekawe, Lauren Davis momentami mocno kulała, a na jej kolanie kibice mogli zobaczyć opatrunek z bandażu.