WTA Finals PREMIE Ile zarobiła Iga Świątek w Masters Jakie są PREMIE WTA Finals 2022 Nagrody pieniężne pieniądze

i

Autor: AP WTA Finals PREMIE Ile zarobiła Iga Świątek w Masters Jakie są PREMIE WTA Finals 2022 Nagrody pieniężne pieniądze

Polka walczy o wielkie pieniądze

WTA Finals PREMIE Ile zarobiła Iga Świątek w Masters? Jakie są PREMIE WTA Finals 2022 Nagrody pieniężne pieniądze

2022-11-01 12:05

WTA Finals 2022 PREMIE Ile zarobiła Iga Świątek WTA Finals Nagrody pieniężne pieniądze Jakie są PREMIE WTA Finals 2022. Iga Świątek w tym roku z turniejowych premii uzbierała już 9,4 mln dolarów, a o kolejne 1,68 mln walczy w kończących sezon WTA Finals, które rozpoczęły się w Fort Worth w Teksasie. Tyle zgarnie niepokonana w fazie grupowej mistrzyni. To dużo, ale prawie trzy razy mniej, niż można zarobić w listopadowych ATP Finals, czyli mistrzostwach tenisistów. A wszystko przez pandemię i nieszczęsnych Chińczyków... Sprawdź jakie są premie w WTA Finals i ile zarobiła Iga Świątek w Masters.

Iga Świątek rozpoczyna walkę w WTA Finals w Fort Worth w Teksasie. Polka zacznie od meczu z Darią Kasatkiną, a potem powalczy z Caroline Garcią i Coco Gauff. Polka gra o duże pieniądze, ale te mogłyby być dużo większe. WTA Finals miały odbywać się przez kilka lat w Shenzhen, a Chińczycy sypnęli kasą. W 2019 r. pula nagród była ogromna – aż 14 mln dolarów. Dlatego Ashleigh Barty, która wygrała te zawody z kompletem zwycięstw, zarobiła ponad 4,4 mln dolarów. Podobne pieniądze zgarnie niepokonany mistrz ATP Finals 2022 w Turynie, czyli nieoficjalnych mistrzostw świata mężczyzn. Za to walczące z Teksasie panie muszą zadowolić się dużo mniejszymi premiami.

WTA Finals PREMIE Ile zarobiła Iga Świątek w WTA Finals 2022 Nagrody pieniężne

Już rok temu, gdy WTA Finals przeniesiono z Shenzen do Guadalajary (w 2020 r. impreza została odwołana), pulę nagród z konieczności ograniczono do „tylko” 5 mln dolarów. W tym roku będzie taka sama. – Niemal do samego końca trwały poszukiwania organizatora i nie było wiadomo, że WTA Finals odbędą się właśnie w Teksasie. To nie są małe pieniądze, miliony dolarów dla ośmiu zawodniczek. Specyficzny turniej, w którym trzeba pozyskać sponsorów, a ci zazwyczaj wynikają z miejsca, w którym to się odbywa – komentował w rozmowie z „Super Expressem” świetnie zorientowany w realiach WTA Piotr Sierzputowski, były trener Igi Świątek.

Ile zarobiła Iga Świątek WTA Finals 2022 PREMIE Jakie są nagrody pieniężne Masters PREMIE

Tradycyjnie uczestniczki WTA Finals dostaną premie już za sam występ. Za rozegranie jednego meczu Iga Świątek zgarnie 70 tys. dolarów, a jeśli pojawi się na korcie we wszystkich trzech spotkaniach grupowych, to startowe wzrośnie do 110 tys. dolarów. Każde zwycięstwo w grupie warte jest dodatkowe 110 tys. dolarów. Niepokonana mistrzyni zarobi 1,68 mln dolarów. To dużo mniej nawet niż premia, którą zgarnęła Agnieszka Radwańska w 2015 r. Krakowianka wygrała wtedy WTA Finals w Singapurze mimo dwóch porażek w grupie i zarobiła nieco ponad 2 mln dolarów.

Premie w WTA Finals 2022 w Teksasie

  • Za rozegranie 1 meczu - 70 000 dolarów
  • Za rozegranie 2 meczów - 90 000
  • Za rozegranie 3 meczów - 110 000
  • Za wygranie meczu w grupie - 110 000
  • Za awans do półfinału - 30 000
  • Finalistka - 420 000 plus to co zarobiła w grupie
  • Mistrzyni - 1 240 000 plus to co zarobiła w grupie
Iga Świątek kontra Daria Kasatkina. Polka zaczyna walkę w WTA Finals
Najnowsze